Zmrazily je individuální hrubky

Uherské Hradiště Sport 18 / 10 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště na Hané nakonec zůstali bez bodu

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště bodovou sbírku nerozšířili. Ze souboje s Havířovem i v Prostějově vyšli naprázdno a v tabulce klesli na desátou, předposlední příčku. Hlavně porážka na Hané však svěřence Petra Sakrajdy může mrzet, o bodový zisk se totiž připravili hrubými chybami.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Havířov 2:7
Lídr tabulky, jehož kádr je doslova prošpikovaný borci s prvoligovými zkušenostmi, neponechal na levém břehu řeky Moravy nic náhodě a už v osmé minutě měl k dobru dvoubrankový náskok. A když ve 14. minutě přidal třetí úder nechytatelnou ranou pod víko Rimmel, nebylo co řešit. Za 24 sekund sice kapitán Sladký najel do útočného pásma a střelou těsně nad ledem překonal Vrbu, nicméně to byl jen záblesk. Severomoravané drželi zápasové opratě pevně ve svých rukou a případný odpor domácích zlomili ve 24. minutě, kdy se po 16 sekundách dvojnásobné početní výhody trefil od modré čáry Krisl. I když Hradišťští často nestíhali a kombinacím soupeře jen přihlíželi, ke cti jim slouží, že bojovali až do konce. Za svou snahu byli odměněni v 52. minutě, kdy se v přesilové hře zapsal do listiny střelců Antonovič, byť za přispění brusle jednoho z obránců. Sladký a spol. tak stále čekají na druhé domácí vítězství. Od větší porážky je uchránil pozorný sudí, který dva góly Havířova neuznal pro postavení střelce v brankovišti. Branky a asistence: 16. Sladký (Sakrajda, Antonovič), 51. Antonovič. Vyloučení 6:7, využití 1:1. Třetiny 1:3, 0:2, 1:2
UH. HRADIŠTĚ: Heneš (21. Kůdela) - Vodák, Sladký, Krystýnek, Matula, Šťastný, Měšťánek, Rozhon - Hrabec, Sakrajda, Antonovič - Červenka, Rapant M., Mikeš - Karpíšek, Šoula, Křemeček, Horehleď.
Prostějov - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 5:3
Jestřábi z Prostějova od začátku pořádně „klovali“ a nad vodou hradišťskou loď držel pouze výborný výkon brankáře Zavadila, který v první třetině kapituloval pouze jednou. Ve 14. minutě našel skulinku v jeho výstroji Žajgla. Hradišťští se z tlaku vymanili až těsně před první sirénou a málem srovnali krok, Rapant ale na brankáře Sedláře nevyzrál. V prostředním dějství hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, začali se více osmělovat a v polovině zápasu bylo vyrovnáno. Dvě jedničky na ukazateli skóre vykouzlil Sakrajda. I když Hanáci za tři minuty podruhé rozsvítili červené světlo za Zavadilem, z opětovného vedení se neradovali ani 120 sekund. V přesilové hře totiž vyvážil misky vah Rapant. Druhou početní výhodu však hosté nevyužili a záhy pykali, když fatální minelu při rozehrávce potrestal Šebek. A čtvrtý gól v síti Zavadila se zrodil jako přes kopírák, Hradišťští opět váhali s rozehrávkou, až přišli o puk a soupeř trestal! Jestřábi už pak svou „kořist“ nepustili. Hostující porážku už v závěru pouze zmírnil Vodák. Branky a asistence: 29. Sakrajda (Antonovič), 35. Rapant (Mikeš, Červenka), 59. Vodák. Vyloučení 2:3, využití 0:1. Třetiny 1:0, 1:2, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Zavadil - Vodák, Sladký, Krystýnek, Matula, Šťastný, Měšťánek - Hrabec, Sakrajda, Antonovič - Červenka, M. Rapant, Mikeš - Horehleď, Šoula, Křemeček - Sekerka.
Očima trenéra
„Když se nevyvarujeme individuálních kiksů v rozehrávce, nemůžeme vyhrát. Není možné, aby se hráč vlastní váhavou rozehrávkou dostal pod tlak, přišel o puk a soupeři de facto daroval gól. To se pak může brankář i rozkrájet a nemá šanci. Zavadil nás přitom držel nad vodou.“