Znovu remízy, ČSK sahal po výhře

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 18 / 08 / 2020

Série remíz pokračuje, i ve druhém dějství MSFL si týmy Uherskohradišťska připsaly bod. Cennější je určitě venkovní plichta fotbalistů ČSK Uherský Brod. I když vzhledem k průběhu zápasu si svěřenci kouče Martina Ondy možná zasloužili i tři.

Velké Meziříčí - UH. BROD 1:1

Tým z Vysočiny byl mírným favoritem a taky už v páté minutě otevřel skóre ze značky pokutového kopu. „Jestli byla? Rozhodčí ji pískl, tak byla. Ale nechci to komentovat, byla to nepřehledná situace. Každopádně domácím po rychlé brance narostla křídla,“ uvedl Martin Onda, trenér Uherského Brodu. Jeho svěřenci se však rychle oklepali a po čtvrthodině hry měl vyrovnání na hlavičce Vrága, jenže trefil jen tyčku. A tak se hosté radovali až těsně před přestávkou. Ve 43. minutě přetažený centr Kopilce vrátil do vápna Váňa, kde míč procedil do sítě Flasar.

Ve druhé půli měli domácí více míč na kopačkách, ale jejich převaha byla jen optická, brankáře Jíchu vážněji neohrozili. Vrága a spol. naopak vyráželi do rychlých kontrů, které volaly po gólu. Jenže ani z jednoho mráčku nezapršelo. M. David, Váňa i Josefík de facto minuli poloprázdnou branku… „Je to škoda, ke třem bodům jsme měli blíž, ale remízu nakonec beru, vzhledem k ofenzivní síle soupeře. Defenzíva nám zatím klape, za dvě kola jsme inkasovali jen z penalty, horší je to směrem dopředu, kde musíme přidat,“ shrnul Onda. Branka: Flasar. Poločas 1:1.

UH. BROD: Jícha - Nevařil, Vrága, M. David, Flasar - Šmatelka (77. Šimoník), Kopilec (70. Janša), Malenovský, Josefík (82. R. David) - Švrček (59. Mančík), Váňa (90. Kelíšek).

SLOVÁCKO B - Hlučín 0:0

Záloha Slovácka sice byla od počátku aktivnější, ale proti dobře zformované obraně se prosazovala jen těžko. Do největší šance se nakonec dostal už ve 27. minutě Kubala, který ještě na vlastní polovině obral o míč soupeřova obránce a šel sám na brankáře. Jenže nakonec si míč příliš pokopnul a dobíhající obránce požár uhasil. A jelikož Hanáci byli ještě sterilnější, zápas skončil bezbrankovou remízou.

SLOVÁCKO: Borek - Olšanský, Suchý, Srubek, Kostka - Pernica, Řihák, Polášek, Juroška (68. Tomaštík) - Kubala, Vecheta.