Zpackali finiš

Uherské Hradiště Sport 18 / 11 / 2022

Házenkáři TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště utrpěli druhou podzimní porážkou na své pouti Jihomoravskou ligou, na domácí palubovce se poklonili druhým Sokolnicím. A přitom více než dvě třetiny zápasu vedli o jednu až tři branky… V tabulce tak klesli na čtvrté místo.

UH. HRADIŠTĚ - Sokolnice 28:34

Hradišťští nezvládli start. Už po 52 sekundách byl vyloučený Zábojník a hosté přesilovku využili k vedení 3:0, když ještě neproměnili sedmimetrový hod. Hřib a spol. vzápětí ještě prohrávali 2:6 a 6:8, ale pak už se chopili kormidla zápasu. Pětigólovou šňůrou otočili na 11:8 a vedení o jeden až tři góly udržovali až do 45. minuty (24:23). Jenže závěr vůbec nezvládli, když opět pykali za vyloučení. Kapitánik dokonce vyfasoval červenou kartu. Jihomoravané nekoncentrace soupeře beze zbytku využili, následný desetiminutový úsek vyhráli 7:1 a vítězství si už pohlídali. Poločas 16:15.

UH. HRADIŠTĚ: Liška, Chaloupka, Hřib 4, Čechmánek 3/1, Rak, Kapitánik 3, Zábojník 1, Ulrych 4, Januš 9, Pšenčík, Lorenc 4.