Zraněný Žaluda je v pořádku, už hýbe nohama

Zraněný Žaluda je v pořádku, už hýbe nohama
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2010

Když zůstal bezvládně ležet na ledě, uherskohradišťský stadion oněměl. Jakub Žaluda necítil nohy, ale komunikoval. Záchranka přijela po jedenácti minutách. Jeho zranění však podle posledních zpráv naštěstí není vážné, hradišťský borec už včera hýbal nohama. V nemocnici ale zůstane pár dní na pozorování.
„Akorát mám čerstvé info od Igora Kellnera (asistenta trenéra - pozn. autora), Kuba už se cítí dobře, podlitina však stále tlačí na nerv, takže se občas ohlásí brnění. Ale hlavní je, že bude v pořádku,“ hlásí nejdůležitější novinu Petr Sakrajda, trenér Uh. Hradiště.
Co se vlastně stalo? Časomíra ukrojila dvě sekundy z 39. minuty, když Žaludu poslal k ledu obrovitý Bahula. Čtyřiadvacetiletý útočník se skácel jako podťatý a zůstal nehybně ležet... „Kuba je drobný, Bahula obrovitý. Měl smůlu, že ještě zpracovával mezi nohama puk a soupeře vůbec neviděl, ani nečekal. Když jsem viděl, jak tam leží, úplně mě zamrazilo v zádech,“ vybavuje si Sakrajda.
„Bahula má skoro sto kilo a soupeři nasadil klasický „strom“. Určitě neměl v úmyslu jej zranit, byl z toho hodně špatný. Zaplať pánbu co mám informace, tak to vypadá, že bude v pořádku. Už bych podobný okamžik nechtěl zažít, člověk se cítí naprosto bezmocný, jen čeká na záchranku,“ svěřil se Zbyněk Kůdela, lodivod Uh. Brodu.
Fanouškům, hráčům i trenérům však každá minuta čekání přišla jako věčnost. „Záchranka přijela snad za dvacet minut, to bychom tam došli s nosítkama pěšky. Je to neuvěřitelné,“ neubránil se kritice Kůdela. Pomoc však byla na stadionu přesně za jedenáct minut. „I to je poměrně dlouhá doba, čekal jsem, že do pěti minut dojedou, když na ledě leží kluk a nemůže se hýbat,“ reagoval i Sakrajda.
Třebaže zdravotní stav Žaludy není vážný, zůstane ve špitále na pozorování a je otázkou, jestli stihne play-off. A Bahula? Jelikož vyfasoval trest ve hře, přišel o registračku a o jeho osudu rozhodne disciplinární komise.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace