Ztratili vyhraný duel

Staré Město Sport 25 / 10 / 2010

Volejbalisté Starého Města měli MFF Praha na lopatě

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vyšli z měření sil s pražskými soupeři s bilancí 1:1. Jestliže v pátek na Širůchu nešetřili Prosek, o třiadvacet hodin později podlehli MFF Praha, byť už vedli 2:0 na sety...
Staré Město - Prosek 3:0 (19, 20, 19)
V domácí sestavě se poprvé objevil slovenský nahrávač Michal Ferenec, dále hráli Kment, Pecháček, Koláček, Svoboda a Maděra, na liberu Špalek. Svěřenci trenéra Petra Karabce od začátku soupeře přehrávali především pestřejší hrou a dobrou obranou na síti. V průběhu úvodního setu si vytvořili pětibodový náskok, který v koncovce dotáhli k setovému vítězství. Obdobný průběh měl i druhý set, dařilo se především Svobodovi a Koláčkovi, a to v útoku i na servisu, postupně se taky lepšila souhra smečařů s nahrávačem Ferencem a na výsledku to bylo znát. V závěrečném setu domácí potvrdili roli favorita a bez ztráty setu slavili jednoznačné vítězství.
Staré Město - MFF Praha 2:3 (18, 13, -23, -22, -12)
Duel s tradičním soupeřem domácí výborně rozehráli. Trenér Karabec udělal v sestavě základní šestky několik změn. Nahrával Kamler, na postu univerzála nastoupil Paták a dále smečař Erman a blokař Pospíšil. Domácí soupeře jednoznačně přehrávali a po zisku úvodního setu proměnili druhý doslova v exhibici. Ve třetím setu však polevili v soustředění a zkušení Pražané trestali. Po vyrovnaném průběhu nakonec rozhodly chyby smečařů VSK v koncovce. Ztráta setu v jednoznačně rozehraném zápase domácí poznamenala. Ve 4. setu od začátku chybovali a výrazně ztráceli. Hosté dospěli až k setbolu 24:14. Domácí ještě zabojovali a především díky dělovému servisu Svobody dostali soupeře pod tlak. Snížili až na 22:24, ale devátý setbol již neodvrátili. A hrál se druhý tie -break letošní sezóny. Borci ze Širůchu měli zpočátku navrch, vedli 8:6 a 9:7, ale závěr nezvládli. Znovu po chybách smečařů dali šanci hostům, kteří ji využili k vítězství.

autor: PETR STRAKA