Ztratily první bod

Veselí nad Moravou Sport 20 / 09 / 2010

Interligové házenkářky z Veselí nad Moravou ztratily první bod v soutěži, když remizovaly se Šaľou. Problém jim dělala brankářka hostů Grandtnerová, na které si vylámala zuby polovina sestavy, nejvíce pak Chmelařová.
Veselí - Šaľa 24:24 (12:12)
Veselanky vstoupily do zápasu velkým náporem a velmi brzy se jim podařilo získat náskok 4:1. Když pak v polovině první půle svítilo na tabuli skóre 8:3 a vzápětí 10:5, zdálo se, že zisk obou bodů nebude pro Veselí znamenat žádný problém.
„Pak jsme ale začali hrát příliš profesorsky, rozchytala se Grandtnerová a Šaľa se dostala do zápasu,“ řekl trenér Veselí Sabadka. Výsledkem bylo, že hostující celek začal stahovat náskok a těsně před poločasem dokonce vyrovnal na 12:12. Po změně stran přišel poměrně nečekaně silný nápor Šaľy, která odskočila až na 12:16. Sabadka stáhl z branky Lenku Černou a poslal do ní Darinu Zvoničovou a zároveň vystřídal trápící se Chmelařovou. Změny v sestavě přinesly výraznou změnu i na hřišti.
Veselanky plně přejaly iniciativu a otočily stav na 20:19. Osm minut před koncem to bylo již 22:20 a Veselí mělo opět nakročeno k zisku obou bodů. Závěr ovšem lépe zvládla Šaľa, která vyrovnala na 24:24. Půl minuty před koncem mohla rozhodnout Kočí, ale její sedmičku brankařka Šaľy chytila. „Vůbec jí to nevyčítám, Roberto Baggio nedal penaltu ve finále mistrovství světa,“ hájil oporu Sabadka. Kouč hostů Michal Lukačín, který před čtyřmi lety získal s Veselím titul mistryň České republiky, zářil štěstím. „Remíza je spravedlivá, Veselí má velmi silný kádr a s naším výsledkem i výkonem jsem spokojen.“
Sedmičky 5/2:5/3, vyloučení 5:3. Rozhodčí Kohout, Novák, 350 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Drotárová 2, Viniatynská 1, Chmelařová 1, Fleková 8/1, Kočí 6/1, Súkenníková 4, Tomečková 1, Korniichuk, Kratochvílová, Štěrbová 1, Jandásková a Romanová.