Žůrkova gólová premiéra za tři body

Uherský Brod Sport 25 / 04 / 2018

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod zakončili náročný anglický týden vítězstvím. Po dvou porážkách zaznamenali tříbodový úlovek v Rýmařově a v průběžné tabulce se posunuli na jedenáctou příčku, šest bodů od případné třetí sestupové pozice.
Rýmařov - UH. BROD 0:1
O osudu zápasu rozhodl už v 16. minutě premiérovým gólem v brodském dresu Jakub Žůrek, který se prosadil po standardní situaci. Šálek rozehrál na Dolinu, který od brankové čáry vrátil míč do „ohně“, kde se odrazil k jedenadvacetiletému útočníkovi, jenž se ze tří kroků nemýlil. „Ještě do přestávky měl Kuba další vyloženou šanci, tisíciprocentní, ale sám před brankářem ji neproměnil. Velkou příležitost zahodil i Šálek. Škoda, šancí jsme měli víc než domácí,“ litoval trošku kouč Martin Onda. Domácí pro změnu zase dvakrát po dalekonosných střelách orazítkovali břevno.
Jelikož se v Rýmařově hraje na specifickém hřišti, které je o pět metrů užší a i kratší, změnili rozestavení, taktiku i základní sestavu. „Křídelní hráče jsme nechali sedět na lavičce, tady by neměli kam utéct,“ vysvětlil s úsměvem Onda, kterému bylo úzko pouze v závěru zápasu, kdy domácí otevřeli hru ve snaze vyrovnat a vytvořili si tlak. „Ale všechny náznaky šancí jsme ještě v zárodku uhasili, tři body jsme vybojovali a napravili domácí ztrátu s Otrokovicemi,“ připomněl Onda, jehož výběr se v týdnu vrátil s nepořízenou i z Kroměříže. V dohrávce 18. kola prohrál 0:2. Branka: Žůrek. Poločas 0:1.
UH. BROD: Nemrava - Pavelka, Vrága, M. David, Pochylý - Dolina, Šálek, R. David, Sklenář (60. Nevařil) - Žůrek (85. Mančík), Hruboš (67. Michalec).