Zvedli si sebevědomí

Staré Město Sport 22 / 01 / 2016

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město uzavřeli základní část ziskem pěti bodů, když na Širůchu spláchli slaboučké Domažlice a vydřeli pětisetové vítězství s rezervou ČZU Praha. Svěřence kouče Petra Karabce teď čekají boje ve skupině o udržení.
STARÉ MĚSTO - Domažlice 3:0
Staroměstští se rozjížděli jakoby se zataženou ruční brzdou, při prvním technickém time outu prohrávali 5:8, ale postupně setřásli nervozitu pramenící z důležitosti zápasu a otočili skóre na 16:15. Jenže v koncovce zase ztráceli tři body (18:21). Závěr už ale zvládli, když prapor držel Bláha, který nejdříve nekompromisním útokem vybojoval druhý setbol, který úlivkou přes dvojblok soupeře proměnil. V dalším průběhu už se projevila větší zkušenost borců VSK, kteří nováčka soutěže přehrávali ve všech herních činnostech. Hlavně pak obranou na síti i v poli a drtivým útokem. Domácí ve druhé i třetí sadě utekli na 16:11 a vítězství už si pohlídali, když zápasovou tečku režíroval výborným servisem Bláha. Sety 25, 17, 17.
STARÉ MĚSTO - ČZU Praha B 3:2
Domácí skoro celý úvodní set vedli, naposledy 19:18, ale v koncovce se Pražané rozstříleli na servisu a díky dvěma esům dospěli k setbolu.A druhý proměnili. Ve druhé sadě Staroměstští přidali, zlepšili servis a minimálně chybovali v útoku, načež si vytvořili luxusní náskok 22:14, který už hosté jen korigovali. I třetí set se zpočátku vyvíjel příznivěji pro domácí, kteří vedli 8:4. Jenže pak se vrátili ke starým chybám na příjmu a neproměňovali bodovky. A navíc se zranil nahrávač Kamler, kterého vystřídal Nesrsta. V koncovce se chyby opakovaly a hosté šli podruhé do setového vedení. Čtvrtý set zprvu nevěstil nic dobrého (2:5), ale domácí přidali a utkání dovedli do tie-breaku. Jeho hororový průběh, ve kterém měli vysokoškoláci tři mečboly, aby domácí proměnili čtvrtý, jasně dokumentuje vývoj skóre - 6:4, 7:8, 10:12, 13:14, 15:14, 17:18... Domácí srovnali útokem Kmenta, pak přišel útok hostí do autu a nabídnutý mečbol č. 4 proměnil blokem Nersrta.  Sety -23, 18, -22, 20, 19.
STARÉ MĚSTO: Kment, Truong, Janečka, Skyba, Maděra, Bláha, libero Vičar, střídali Kamler, Karabec, Zábranský, Motyčka.