Zvítězil o 35 sekund

Uherské Hradiště Sport 02 / 12 / 2011

Hvězda Marka Hoffmanna září víc a víc. Dvanáctiletý plavec Slovácké Slavie Uherské Hradiště pokračuje ve famózní sérii - co start, to medaile. Na Oblastních přeborech staršího žactva v Prostějově získal devět medailí, přičemž čtyři měly zlatý odlesk. Na stupních vítězů však byli vidět i ostatní hradišťští plavci.
Jelikož závod byl zároveň nominací na zimní mistrovství republiky, na Hané nechyběla kompletní špička 12 - 14letých plavců Zlínského i Olomouckého kraje. Hoffmann se však s konkurencí popral bravurně a nabitý program i přes maximální počet startů zvládl. V závodech na 100 a 200 metrů prsa i motýlek nenašel přemožitele. Čtyřikrát skončil druhý (100 a 200 m polohový závod, 100 m znak a volný způsob) a „jen“ bronz bral na nejkratší trati 50 m volný způsob. „Prsařskou dvoustovku vyhrál s neuvěřitelným náskokem 35 sekund a na poloviční polohovce mu vítězství uteklo o jednu desetinu sekundy,“ doplnil Jiří Vašica, předseda hradišťského oddílu. Z dalších členů výpravy ze Slovácka ukořistila ještě medaili Johana Hoffmannová, která byla na znakařské dvoustovce třetí.
Zbylé výsledky, 100 m prsa: 4. Martin Fila, 5. Kristián Zámečník, 6. Klára Filgasová, 12. Martin Rexa, 200 m prsa: 4. Zámečník, Fila, 5. Filgasová, 7. Johana Hoffmannová, 100 m pol. závod: 6. Fila, 9. Zámečník, Hoffmannová, 14. Rexa, 200 m pol. závod: 4. Zámečník, 8. Filgasová, Vendula Tylová, 100 m znak: 7. Zámečník, Hoffmannová, 8. Charlotte Rozumová, 200 m znak: 7. Zámečník, 50 m volný způsob: 7. Fila, 100 m volný způsob: 6. Fila, 10. Zámečník, 100 m motýlek: 5. Tylová, štafeta 4x50 m polohový závod: 7. Zámečník, Rexa, Hoffmann, Fila, 8. Hoffmannová, Filgasová, Tylová, Rozumová.

autor: ceh, jv