Zvládli jsme jen poločas

Zvládli jsme jen poločas
Uherské Hradiště Sport 08 / 03 / 2010

Po sobotním utkání nebylo do řeči nikomu z hráčů. Platilo to i o Petru Švancarovi, z jehož odpovědí se vytratil humor. Není se čemu divit. Situace Slovácka začíná být velmi vážná.
Lze momentální situaci Slovácka nazvat kritickou?
Samozřejmě že je kritická. Já už jsem podobnou zažil vloni na Viktorce. My prostě musíme doma vyhrávat, když nebudeme vozit body z venku. Zápasů už moc není a po každém ztraceném zápase je jasné, že se můžeme vzdálit od soupeřů před námi. Do teď jsme byli pořád v kontaktu a měli jsme to pořád ve svých nohách. Byl bych nerad, abychom se museli dívat na to, jak hrají ostatní.
Zkusme se vrátit k onomu utkání. Jak jste jej viděl?
To viděl asi každý. V prvním poločase jsme si to utkání prohráli sami. Určitě jsme měli dát branku. Po obdržené brance jsme byli už zaskočení a nervózní. Chleba se lámal ale v prvním poločase. Tam jsme je měli dorazit. Brno nemělo nic, žádnou větší šanci. Snad jen jeden roh a jednu naši minelu.
Trenér Mazura hovořil o klíčovém momentu utkání ve 3. minutě, kdy se měla podle něj kopat penalta po faulu na vás. Co se tam vůbec stalo?
Při rohu jsem si nabíhal na zadní tyč a myslím, že to byl Husár, vypíchl jsem míč a dostal jsem od něj kopanec do břicha. Byl jsem hodně překvapený, že to penalta nebyla. Byla to milionprocentní penalta. S rozhodčími je to věčný boj. Nevím, jak si to obhajují.
Proti utkání s Olomoucí se v základní sestavě objevilo šest nových hráčů. Byla ta obměna hodně citelná?
Doma jsme chtěli vyhrát, tak jsme logicky museli hrát ofenzivněji. V prvním poločase se mně to moc líbilo. Byli jsme do zápasu vtažení. Každý chtěl dát branku, každý to chtěl dostat do vápna. Chybělo tomu jen jediné, ale samozřejmě to nejdůležitější. Dát branku. Samozřejmě o tom fotbal je. Pokud ale budeme podobně k tomu přistupovat i venku, tak bych neměl obavy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace