Zvládly i derby a stále kralují

Slovácko Sport 03 / 11 / 2010

Druholigové házenkářky Kunovic zlomily odpor oslabeného Vlčnova v závěrečné desetiminutovce

Házenkářky Kunovic připomínají buldozer! Kdo jim přijde do cesty, toho rozmáznou. O jejich síle se naposledy přesvědčil nováček druhé ligy z Vlčnova, který coby domácí tým v hlucké sportovní hale prohrál o devět gólů.
Vlčnov - Kunovice 21:30 (11:15)
Třebaže se kádr Vlčnovjanek před čtrnácti dny proměnil v lazaret, když Markéta Frontová skončila dokonce s otřesem mozku v Uherskohradišťské nemocnici, do derby nastoupily kompletní, včetně narychlo „uzdravených“ marodů. „Frontová šla ale na palubovku přímo z postele, dva týdny netrénovala, stejně jako několik dalších hráček. A tak jim v závěru chyběly síly. Ale to není podstatné, Kunovjanky dnes vyhrály zcela zaslouženě. Byly prostě lepší,“ uznal sportovně Radmil Schneider, vlčnovský lodivod.
Jeho výběr zaspal start a v páté minutě prohrával 1:5. V následujících minutách se hra vyrovnala, tudíž se už čtyřbrankový náskok Kunovic nezvýšil. V nástupu do druhého poločasu Vlčnov zabral, dotáhl se na rozdíl jediné branky (15:16), ale to bylo z jeho strany všechno. Kunovjanky znovu přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a uhasily vlčnovskou jiskérku naděje na bodový zisk. V dresu Vlčnova si odbyla premiéru spojka Hana Bártová, posila z Olomouce. Sedmičky 4/2:8/6, vyloučení 4:2, 130 diváků.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 3/1, Nevařilová 1, Uherková 1, Tykalová, Solařová, Míšková, Čumíčková, Sotáková 4, M. Frontová 6/1, V. Frontová 4, Rašková, Bártová 2.
KUNOVICE: Pavlíčková, Rajnohová - Hrabalová 6, Gálová 4, Hastíková 1, Sklenářová 9/4, Křivová 2, Beranová 1, Horáková 6, Kosinková 1.
Karviná – Veselí B 20:25 (8:12)
Ve včerejším večerním zápase zaskočily Veselanky Karvinou, už od úvodního hvizdu si totiž začaly vypracovávat několikabrankový náskok. Ve druhé půli se domácím podařilo v jednu chvíli vývoj zápasu otočit, ale neomylné ruce Jandáskové s Kratochvílovou rozhodly v samotném závěru o jednoznačné výhře slováckého týmu. Veselí mělo jen jednu brankárku, ovšem handicap to rozhodně nebyl, Nejezchlebová se totiž blýskla výtečným výkonem.
VESELÍ B: Nejezchlebová - Kratochvílová 7/2, Jandásková 8/2, Vinklárková 3, Jagošová 3, Romanová 2, Zelíková 1, Bílková 1, Doležalová, Furyová, Jurasová.

autor: PETR ČECH, HYNEK ZDENĚK