Dlouhodobý spor mezi mniškami vyústí v jejich odchod z Uherského Brodu! Dominikánský klášter i sousední kostel Nanebevzetí Panny Marie se v polovině roku nadobro uzavřou a mše svaté se přesunou do farního kostela. To se však nelíbí radnici. Starosta už vyzval dominikány, aby ortel přehodnotili.