Dědictví otců...

Dědictví otců...
Foto: ilustrační foto
Uherský Brod Tribuna 07 / 09 / 2023
Příspěvky v rubrice Tribuna nevyjadřují stanovisko redakce, veškerou odpovědnost za obsah textů nesou jejich autoři. TEXTY MOHOU BÝT REDAKČNĚ KRÁCENY.

Tak zpíváme v písni k poctě věrozvěstů, bohužel však mladá generace křesťanů/katolíků zpívá skromně, tvrdíce: Neumíme zpívat!

Co říkali předkové? „Kdo zpívá, dvakrát se modlí!“ Závidíme protestantským křesťanům, kteří zpívají větší část svých bohoslužeb. Leč to není hlavní, co jsem chtěl sděliti čtenářům DOBRÉHO DNE.

Výraz - Dědictví otců, to je snaha se pokusit být věrni ideám, jenže ne všichni se s tím pochopitelně ztotožní. Srozumitelně: je to věrnost odkazu víry cyrilometodějské, ne pouze z tradice - být věrni učení Ježíšovu, tak jak to svým životem i příkladem činil ctihodný Antonín Cyril Stojan, Tatíček Moravy, který na své přání odpočívá ve velehradské bazilice! Brzy to bude 100 let od jeho úmrtí: 29. září 1923.

Je tu příležitost mu vzdát hold už v sobotu 9. září, když iniciátorem akce je Sdružení Msgre Jana Šrámka. V 18.00 to bude bohoslužba, při níž budeme i prosit o brzké blahořečení arcibiskupa Stojana. Už jsme se o to pokoušeli dříve a písemně žádali Jeho Svatost papeže Františka před čtyřmi lety, při zasedání Sdružení, což odesláno do Věčného města.

Nejen vlastenečtí křesťané, i všichni lidé dobré vůle, pojďme do našeho slováckého Betléma, máme za co děkovat Tatíčkovi!

Oficiální církevní oslava Stojanova výročí, podle dostupných informací, se uskuteční v neděli 1. října t. r.

autor: Stanislav Lukáš, Uh. Brod

Tagy článku

TOPlist