Derby body opět pro Ostrožany

Ostrožská Nová Ves Tribuna 27 / 05 / 2024
Příspěvky v rubrice Tribuna nevyjadřují stanovisko redakce, veškerou odpovědnost za obsah textů nesou jejich autoři. TEXTY MOHOU BÝT REDAKČNĚ KRÁCENY.

Fenomén derby je vždy něco nad rámec běžného utkání v každém kolektivním sportu. Derby fotbalové ční nad  jakýmkoliv jiným. A tak nás čekalo v sobotu 11. května tolik očekávané, geograficky i fotbalově postavením v tabulce I. B třídy utkání, ve které domácí FK Ostrožská Nová Ves vyzval do „souboje“ sousedský FK Uh. Ostroh.

Hned se nám pamětníkům vyjeví doba, kdy novoveský Karel Ondračka a ostrožský Cyril Jurčeka  byli rozhodující faktor, kdo si odveze body za výhru, později zase Josef Bobek versus František Zalubil táhli své „players“ za vítězstvím. No, to jsem zalistoval trochu do historie... Po 20. kole soutěže se nacházeli sobotní soupeři na šestém, resp. sedmém místě tabulky se stejným bodovým ziskem 33 bodů, ale domácí měli lepší skóre a top snajpra Honzu Dorušku…

Od prvních minut zápasu bylo jasné, že jde o derby, jak se patří. Jako minule, i v tomto utkání byli hostující hráči ve všech směrech šikovnější na míči a také ve 37. minutě svým kapitánem Zálešákem otevřeli skóre.

Do druhého poločasu šli domácí hráči odhodlaní nepříznivý stav srovnat, avšak  velezkušený ostrožský Durna v 64. minutě poslal míč za záda brankáře Kohoutka na 0:2.  Vzápětí  domácí Jurásek po rohovém kopu protlačil míč do sítě a snížil na 1:2. Zdálo se, že gól domácí players nastartuje, ale v útočné fázi to vůbec nešlo. Absence  Obala a dalších tří hráčů byla zjevná. Když pak Petráš zvýšil na 3:1 pro FK Uh. Ostroh, bylo o výsledku rozhodnuto. Sudí sice nastavoval 6 minut, ale domácí už jen kosmeticky snížili Lukášem Frantou na 2: 3, alespoň srovnat už nestihli. Tak snad příště to vyjde…

Tento výsledek znamenal, že FK Uh. Ostroh se vyhoupl v tabulce před domácí fotbalisty na šestou příčku tabulky I. B třídy.

autor: František Tureček