Hradiště má naději na lepší budoucnost

Hradiště má naději na lepší budoucnost
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Tribuna 08 / 06 / 2022

HRADIŠTĚ V KOSTCE

Hradiště má naději na lepší budoucnost. Přesně tento pocit ve mně zůstal poté, co jsem završil sérii tak zvaných „hranatých stolů“, které jsem během měsíce května v Uherském Hradišti uspořádal. Jako zastupitel města jsem se totiž již delší dobu nemohl zbavit pocitu, že radnice čím dál tím častěji rozhoduje o důležitých věcech, aniž by se poradila s odborníky, nebo přizvala k diskusi ty, kterých se pak vlastní rozhodnutí týká nejvíce.

Proto jsem chtěl tento dialog vyprovokovat a pro tento účel jsem si vybral čtyři, snad nejvíce palčivá témata. Prvním bylo bydlení, včetně parkování a dopravní dostupnosti, následovalo podnikání, včetně problémů velkých zaměstnavatelů i malých živnostníků. Bezpochyby nejnáročnějším tématem byly energie, kdy jsem nechtěl diskutovat jen o tom, jestli je správně, aby v Mařaticích vznikla spalovna komunálního odpadu, ale především o tom, jak díky moderním trendům posílit energetickou soběstačnost města a jeho občanů. Poslední hranatý stůl pak patřil setkání se zástupci hradišťských spolků, se kterými jsem diskutoval o tom, co udělat pro to, aby se v Hradišti mohl dál rozvíjet sport, kultura, ale také další, nejen volnočasové aktivity.

Jsem rád, že „hranaté stoly“ splnily své poslání, že jsme společně nejen našli odvahu jít na „hranu“ problémů, ale především, že diskuse dala základ pro způsob jejich řešení. Jsem totiž přesvědčený o tom, že tak je to správně. Radnice má být pro lidi, ne proti nim. Problémy se mají řešit s občany a v diskusi s odborníky, nikoliv za zavřenými dveřmi radnice. Každá taková diskuse je náročná, a ne vždy může být na jejím konci bezvýhradný koncensus. Vždy se musí najít ten, kdo pak dokáže rozhodnout a bude mít odvahu své rozhodnutí veřejně obhájit, prosadit a ustát.

V každém případě je skvělé vědět, že v Hradišti máme spoustu lidí, kterým na našem městě záleží a jsou připraveni přiložit ruku k dílu s cílem pomoci tomu, aby se v našem městě žilo dobře nejen nám, ale také příštím generacím.

autor: Michal Dvouletý

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace