Hřiště ve Smetanových sadech paráda, ale…

Hřiště ve Smetanových sadech paráda, ale…
Foto: FT
Uherské Hradiště Tribuna 18 / 10 / 2022
Příspěvky v rubrice Tribuna nevyjadřují stanovisko redakce, veškerou odpovědnost za obsah textů nesou jejich autoři. TEXTY MOHOU BÝT REDAKČNĚ KRÁCENY.

Udržitelné hřiště z recyklovaných materiálů vytvořené v krásném prostředí parku je velký dar dětem i jejich rodičům, respektive prarodičům, již tu tráví společně pěkné chvilky.

Prolézačky, skluzavky, houpačky, tobogán, zkrátka dostatek dobře konstrukčně vytvořených prvků jak pro malé děti, které si procvičí motoriku, a ti starší i prověří své svaly.  Tak proč to „ale“ v titulku? 

Žlutý písek coby podsyp celého prostoru je jeden velký omyl! V botech to děti nanosí na skluzavky či do tubusu tobogánu a odtud pak na oblečení samozřejmě domů a rovnou do pračky  se vším všudy. Při současné drahotě se potenciálnímu stavebníkovi ten písek do malty může hodit. No to jsem zašpásoval, ale věřím, že jinak to zřizovatel vyřeší ke spokojenosti všech, co tak jinak pěkné dětské hřiště navštěvují. A taky alespoň dvě lavičky ustavit směrem pohledově k hřišti.  V Popovicích na Amfíku je model námořního korábu i se skluzavkou a právě tady tvoří podsyp štěrk frakce jedna až dvě. Po dešti je za čtvrt hodinky   opět prostředí v suchu a provozuschopné, ovšem na hradišťském hřišťátku to máme hodiny, ne-li dny.

Ještě jeden postřeh, na velkou trojcestnou prolézačku byla navršena hlína a posázena travními drny pod sítí, aby časem travní porost srostl v jeden celek. Nebylo tomu dopřáno, travní drny rychle zmizely. Asi UFOni, nebo že by lidi byli potřební…

autor: František Tureček

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace