Investovat, ale jinak

Investovat, ale jinak
Foto: ilustrační foto
Slovácko Tribuna 26 / 07 / 2022

HRADIŠTĚ V KOSTCE

Přestože jsem vždy jako opoziční zastupitel razil zásadu, že rozpočet a vše s ním spojené je odpovědností radniční koalice a koaličních zastupitelů, musel jsem na posledním zasedání zastupitelstva města pochválit tak zvaný závěrečný účet města za rok 2021. Ryze z ekonomického pohledu je to velmi dobrá práce. Vysoký rating, výrazně zlepšený výsledek hospodaření, dobrá finanční likvidita, za mne dobře nastavené řízení finančních toků. Klobouk dolů…

Jenže debata o závěrečném účtu nemá jen ekonomickou, ale také faktickou rovinu. Jako zastupitelé města máme totiž rozhodovat o tom, jakým způsobem naložíme s penězi daňových poplatníků pro to, aby se nám, ale i našim dětem žilo v našem městě co nejlépe.

A v tomto ohledu mne závěrečný účet města za rok 2021 jen opět utvrdil v tom, co dlouhodobě tvrdím, tedy že město investuje sice často do líbivých investičních akcí, ale výběr investičních priorit podle mne jen oddaluje řešení faktických problémů našeho města.

A světe, div se, problém není v penězích. Kapitálové příjmy mělo město v roce 2021 4x (!!!!) větší než v předchozím roce, ale kapitálové výdaje jen o trochu přesáhly poloviční hodnotu investic v roce 2020. Takže sice se radnice může chlubit zlepšeným výsledem hospodaření, ale z dlouhodobého hlediska nám budou chybět tyto stále odkládané investice.

Jako Hradišťáci to chceme změnit a při výběru investic naslouchat především občanům města.

autor: Michal Dvouletý

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace