Kudlovice a blízké okolí získaly defibrilátor

Kudlovice a blízké okolí získaly defibrilátor
Foto: Jiří Šaroun
Kudlovice Tribuna 06 / 01 / 2022

V roce 2021 přibyla do výbavy jednotky SDH v Kudlovicích velmi důležitá věc. Jedná se o AED (automatizovaný externí defibrilátor) LifePak 1000. Je to přístroj, který, pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní resuscitace.

Proč je tento defibrilátor tak důležitý v naší lokalitě? Místní jistě vědí, jak problematické jsou závory v Huštěnovicích, ale především v Babicích. Záchranná služba z Uherského Hradiště má do Kudlovic dojezdové časy kolem 15-20 minut, ale to jen v případě, jsou-li závory zvednuté a nejede vlak. V případě, jde-li o život, jde také o vteřiny, a když jsou závory dole a čeká se na vlak, jsou další minuty pro záchranu života příliš mnoho.

Proto by mělo naše AED výrazně vylepšit dojezdové časy nejen do Kudlovic a na Dolinu, ale také do Sušic, Traplic, Košíků a Jankovic. Pořízení AED bylo také velmi kladně hodnoceno Zdravotní záchrannou službou v Uherském Hradišti.

A na kolik zachráněné životy přijdou? Celková částka AED je 60 950 Kč. Největší podíl v hodnotě 40 000 Kč zaplatila Nadace Agrofert, zbylých 15 660 Kč zaplatil Sbor dobrovolných hasičů Kudlovice. Obec Kudlovice doplatila dalších 5 290 Kč za elektrody určené pro děti.

autor: Jiří Šaroun

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace