Nevím, komu mám fandit

Nevím, komu mám fandit
Foto: ilustrační foto, koláž DOBRÉHO DNE
Kunovice Tribuna 23 / 03 / 2021

Je pondělí podvečer a sleduji, co se ve světě událo. Samý covid a kupodivu, všechny hlavní zprávy ovládl policejní zásah z Uherského Hradiště.

Příběh je prostý. Na jedné straně strážníci, co hájí zákon, tj. povinnost na veřejnosti nosit respirátor. Na druhé straně otec chlapečka, který považuje za zásah do své osobní svobody nosit respirátor na veřejnosti. Střet se strážníky, slovní potyčka a následně „pacifikace“ nepřizpůsobivého jedince. Na chodníku stojí bezradně brečící dítě,  které nemůže pochopit, proč zlí páni v černém jeho tatínka povalili na zem.

Ale jsou tam ještě další aktéři - jeden natáčí zásah, aby jej mohl hodit na Facebook jako senzaci pro pobavení o brutalitě mocenských složek proti občanům tohoto státu. Další přihlížející jen mlčky stojí a až prodavačka pekárny se snaží ukonejšit brečící dítě. Nikdo však nekřičí FUJ, HANBA atd. Je to zpestření dne v napjaté době, tak pánbůh zaplať za to zpestření.

Nevím, komu mám fandit. Nikdo nenapomíná strážníky, že by to mohli řešit domluvou, nikdo neříká otci chlapečka, že kvůli vlastní hlouposti na chodníku brečí jeho syn. Že právě kvůli němu by bylo dobré si nasadit ten zatracený respirátor a vzít vyděšené dítě na zmrzlinu a utřít mu slzy.

Holt, jsme jiný národ, někde by interpelovali poslanci proti policejní zvůli (Feri se neozval), jinde by možná létaly dlažební kostky nebo Molotovovy koktejly. V USA by se určitě vzbouřily celé čtvrti (ale to by musel být otcem toho chlapečka černoch). No nebudu to rozvíjet, stačí, že dítko bude mít celoživotní trauma. Snad se z toho v péči rodiny dostane a začne věřit v dobro, které vítězí v každé pohádce. Pokud ne, radši nedomyslet. Naučí se akorát tak mstít těm černým šerifům a státu.

PŘÍSPĚVEK NEVYJADŘUJE STANOVISKO REDAKCE,
VEŠKEROU ODPOVĚDNOST ZA OBSAH TEXTŮ NESE JEHO AUTOR.

autor: Dimitrij Chižňak, věrný čtenář

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace