Předčasné ukončení platnosti karty jsem nepožadoval a nezpůsobil

Předčasné ukončení platnosti karty jsem nepožadoval a nezpůsobil
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Tribuna 11 / 01 / 2021

Hned v jednom z prvních dní roku 2021 jsem na nádraží v Uherském Hradišti nastoupil do autobusu MHD, přiložil čipovou kartu… a nic. Přesněji: na displeji se objevilo hlášení o chybě.

Na pokyn řidiče jsem pokus se stejným výsledkem opakoval. Řidič mi oznámil, že neví, proč mi karta hlásí chybu, a abych problém řešil na informacích. Tam jsem se dozvěděl, že karta od 1. ledna neplatí a že mám sledovat stránky ČSAD, kde se během ledna dozvím, jakým způsobem mi bude zůstatek vrácen, či převeden na novou kartu Zlínského kraje.

Očekával bych, že tuto informaci dostanu již od řidiče, který byl ale na tom s informacemi zjevně úplně stejně jako já před návštěvou budovy ČSAD… Nicméně mě odpověď usměvavé slečny u přepážky v zásadě uspokojila.

Jako ledová sprcha na mě pak zapůsobil Váš článek a především demagogické vyjádření generálního ředitele uherskohradišťského ČSAD Radislava Kusáka, že ze zůstatku každý žadatel o jeho vyplacení zaplatí historicky daný poplatek 100 korun.

Problém je, že já - zákazník a uživatel čipové karty - jsem předčasné ukončení její platnosti nepožadoval a nezpůsobil. Naopak jsem při jejím pořízení zaplatil 100 korun za to, že bude funkční až do konce roku 2022. Měl bych tedy dostat zpátky nejen CELÝ zůstatek, ale také poměrnou část pořizovacího poplatku, který jsem neměl možnost využít, ač mi to bylo při koupi čipové karty zaručeno.

Druhou variantou, odpovídající slušnému jednání solidní firmy, je převedení zůstatku zdarma na kartu kompatibilní s nastupujícím systémem. Jsem opravdu velmi zvědavý, zda se ČSAD Uherské Hradiště zachová jako firma, která si váží svých zákazníků, nebo jako sprostý zloděj.

autor: David Vacke, Uherské Hradiště

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace