Adéla točila v Hradišti medailonek pro finálový večer

Adéla točila v Hradišti medailonek pro finálový večer
Foto: archiv Adély Rezkové  /  Finalistka soutěže krásy se starostou rodného města Uherského Hradiště
Uherské Hradiště Zajímavosti 15 / 03 / 2016

Dobrý den, milí čtenáři DOBRÉHO DNE!
Jmenuji se Adéla Rezková, je mi 21 let, pocházím z Uherského Hradiště a třetím rokem studuji speciální pedagogiku – obor logopedie, surdopedie na Masarykově univerzitě v Brně. Vy, kteří čtete tyto noviny pravidelně, už asi víte, že jsem finalistkou číslo 7 soutěže Česká Miss 2016.
Minulý týden ve středu jsem měla jít se svými spolužáky na školní ples – 11. Ples pedagogické fakulty MU, kterého jsem se bohužel nemohla zúčastnit. To už tak bývá, když se někam moc těšíte, všechno zorganizujete a nakonec onemocníte. Se spolužáky jsem se už dlouho neviděla, věřila jsem, že si užijeme pěkný večer, ale nakonec jsem ležela s čajem v posteli a oni mi jen posílali fotky a psali, koho všeho už potkali. Ještě v sobotu jsem byla v posilovně, v neděli už jsem ležela s horečkami 39°C a snažila se uzdravit na páteční natáčení a focení v Praze. To se mi naštěstí podařilo a v pátek ráno jsem se s ostatními finalistkami zúčastnila natáčení pro pořad Top Star magazín, který jste hned v pondělí večer mohli shlédnout na televizi Prima. Byla to pro mě zase nová, velmi zajímavá zkušenost. I když se v Top Staru už nějakou dobu objevujeme, doteď to byly jen krátké rozhovory většinou natočené v Thajsku nebo na nějaké akci. Poprvé jsem měla možnost natáčet přímo ve studiu a i přes to, že jsem se ještě necítila dvakrát nejlíp, natáčení mě moc bavilo a doufám, že si ho ještě někdy zopakuju. Poté jsme fotily v jedné pražské škole s moderními technologiemi usnadňujícími běžné vyučování fotky pro soutěž Česká Miss Technologie 2016. Většinu z těchto pomůcek jsem už znala ze svých praxí na různých školách, ale bylo pro mě přínosem si o nich popovídat s místními učiteli. Dozvěděla jsem se jejich názor na moderní technologie, prozradili mi i nějaké finty, které práci s těmito pomůckami ještě více usnadňují, a celé focení probíhalo v přátelské atmosféře.
Po natáčení a focení nás čekala velice milá a dojemná beseda s neobyčejně silnými ženami, pacientkami s rakovinou prsu. Tyto ženy si s námi otevřeně povídaly o své nemoci, o všem, co je v životě potkalo, koho díky své nemoci střetly a jak se jim celkově změnil život. Bylo to poprvé, co jsem měla možnost se s někým takto otevřeně bavit o nemoci, která ho potkala. Ze začátku jsem se cítila nesvá, nebylo mi moc příjemné se těchto žen vyptávat na tak osobní věci jako je rakovina prsu, ale bylo vidět, že jim to nedělá žádný problém. Ba naopak, samy se nám přiznaly, že jim povídání o jejich osudu s ostatními lidmi velice pomáhá. Nakonec nás, všechny finalistky, pozvaly na každoročně konaný Avon Pochod, což jsme všechny s radostí přijaly a už teď se těšíme, že se 11. 6. 2016 zase všechny v Praze potkáme.
A protože se finálový večer neúprosně blíží, přípravy jsou v plném proudu, dokonce bych řekla, že už pomaličku vrcholí. V pondělí jsem v Uherském Hradišti natáčela medailonek, na který se můžete těšit už 2. 4. 2016 v rámci finálového večera. Dozvíte se v něm, jaký mám vztah nejenom k Uherskému Hradišti a Slovácku, ale také k moravským tradicím, krojům, vínu či cimbálové muzice. Kamera mě doprovázela také při procházce vinohradskou ulicí a návštěvě vinného sklípku. Byla jsem také velice mile překvapena pozváním pana starosty Stanislava Blahy na radnici města, které jsem s radostí přijala. Pan starosta mě mile přivítal, řekl mi něco málo k historii obřadní síně, ve které setkání proběhlo, a popřál mi v soutěži hodně štěstí. Jsem za tuto podporu od vedení města moc ráda, i když teď cítím zase o něco větší zodpovědnost.
Často se mě lidé ptají, kdo volí vítězku a ostatní tituly. Vítězku, tedy Českou Miss 2016 volí odborná porota, tituly Česká Miss World a Česká Miss Earth budou volit diváci pomocí SMS hlasování a vítězky doprovodných soutěží můžete volit již teď i vy na Facebooku, kde můžete každých 24 hodin hlasovat až pětkrát. 

autor: Vaše Adéla Rezková

Tagy článku

TOPlist