Během čtrnácti dnů natočí čtyři díly

Během čtrnácti dnů natočí čtyři díly
Foto: JK  /  Jožka Kubáník jako gynekolog Daniel Štěpánek.
Praha Zajímavosti 01 / 12 / 2018

Ze zákulisí natáčení populárního seriálu

Je to přesně čtyřicet let, kdy se na televizních obrazovkách poprvé objevila Nemocnice na kraji města. Seriály z nemocničního prostředí jsou ale oblíbené dodnes. Své o tom ví i herec Josef Kubáník, který se už rok a půl objevuje jako gynekolog Štěpánek v seriálu Modrý kód, jejž každé pondělí a středu vysílá televize Prima. DOBRÝ DEN se rozhodl nahlédnout do zákulisí natáčení.
Před samotným začátkem natáčení se nejvíc zapotí asi paní Kateřina, poodhaluje přípravy Josef Kubáník. Vždycky mi zatelefonuje, kdy se bude točit nový cyklus, a na mně je, abych jí nahlásil, kdy můžu natáčet a kdy musím být naopak v divadle. Cyklus trvá přibližně čtrnáct dnů a během nich se musí stihnout natočit všechny obrazy čtyř dílů seriálu, samozřejmě různě napřeskáčku podle možností herců.”
A v tom je právě oříšek. Kromě Modrého kódu mají herci povinnosti v divadlech po celé republice. Vůbec paní Kateřině nezávidím. Poskládat všechno tak, aby se při natáčení potkali ti správní herci ve správný čas, je hrůza,” říká Jožka s tím, že neustálé přesuny mezi Hradištěm a Prahou bývají i velmi složité. V sobotu jsem odehrál dvě představení komedie Úča musí pryč!, chvíli po půlnoci jsem sednul na autobus a rychle jel do Prahy, protože v šest ráno jsem už musel být připravený na natáčení. Stihnul jsem to tak tak. Horší bylo další natáčení, kdy jsem v Přerově zůstal trčet ve vlaku, který nabíral zpoždění, a bylo jasné, že přijedu pozdě. Volal jsem produkci, která, ačkoliv to byla velká komplikace, všechno řešila v klidu a bez emocí. Ty jsem zažíval já ve vlaku, bylo to strašné, vybavuje si herec. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a seriál získává stále nové a nové diváky. Poslední odvysílaný díl Modrého kódu sledovalo téměř 900 000 diváků a stal se nejsledovanějším pořadem středečního večera.

Tagy článku

TOPlist