Česko má nový bestseller - Poslední deník Květy Fialové

Česko má nový bestseller - Poslední deník Květy Fialové
Foto: Marek MALŮŠEK
Praha Zajímavosti 06 / 11 / 2019

Jiřina Bohdalová, Ondřej Brzobohatý, Simona Stašová a další známé osobnosti, ale také tisíce obyčejných čtenářů mají na svém nočním stolku knihu Josefa Kubáníka Poslední deník Květy Fialové. Jsou to teprve dva měsíce od chvíle, kdy kniha vyšla, a zájem o ni je tak obrovský, že nakladatelé už zadali druhý dotisk. To by mě ani ve snu nenapadlo. Že měli lidé paní Květu rádi, jsem věděl, ale co se po vydání knihy strhne, to mě překvapilo,” říká Jožka.
Čím to je, že vyprávění o životě slavné herečky i o jejím odchodu čtenáře tak oslovuje? Josef zkrátka napsal moc dobrou knihu. Když jsme si ji přečetli, ani na chvíli jsme s jejím vydáním neváhali,” přiznává Jan Pergler z Nakladatelství Zeď.
Co Jožka říká na fakt, že je autorem bestselleru? Těší mě to, na druhou stranu jsem nesvůj, když slyším, že někdo knížku nemůže sehnat a já mu musím říkat, že se připravuje další dostisk a že bude na pultech během 14 dnů. Chtěl bych, aby na knihu nikdo čekat nemusel, ale s tím se asi nedá nic dělat,” krčí rameny. Pro Hradišťany má dobrou zprávu - kniha je k dostání v divadle, kde ji zájemcům i rád podepíše. Paní Květa mi vždycky kladla na srdce, abych nikdy žádného diváka neodmítal, a jejími radami se snažím řídit beze zbytku,” dodává.
Je to čtení, kde mi tekly slzy dojetí i smíchu. Je moc dobře, že je knížka na světě,” vzkázala Josefu Kubáníkovi před několika dny herečka Simona Stašová.

Tagy článku

TOPlist