Chabičovský zřejmě odejde!

Chabičovský zřejmě odejde!
Foto: pas  /  Topolná táhne - Topolná je i zásluhou Pavla Chabičovského opět v kurzu, jenže jeho působení v obci pomalu zvoní umíráček...
Topolná Zajímavosti 12 / 08 / 2008

„Když někdo bude chtít, tak mu hluk bude vadit i za zavřenými okny...“ tvrdí provozovatel

Třebaže je v Bůrovcích rád a za tři roky hravě rozprášil prognózy škarohlídů, že zašlé kulturní středisko neoživí, má dnes rozporuplné pocity. Neustálých stížností na šíření nadměrného hluku z hudebních produkcí už má totiž až po krk. Provozovatel Bůrovců Pavel Chabičovský si proto stále častěji pohrává s myšlenkou, že vypoví nájemní smlouvu...
„Mám v podstatě tři aktivity. Dělám diskžokeje na nejrůznějších párty a večírcích a s bráchou jezdíme po republice s programy pro děti, což mě naplňuje a žene dopředu. Agenturní činnost mě zase živí a Bůrovce jsou splněním mého malého snu, který souvisí s bavením lidí. Jenže začínám mít pocit, že Bůrovce jsou na úkor něčího odpočinku a jsou lidem na obtíž. Vždy jsem ale říkal, že aktivity v Topolné jsou podmíněny podporou místních, v opačném případě pro mě ztrácí smysl,“ konstatuje smutně Pavel Chabičovský.
Poslední kapkou bylo úsilí dvojice zastupitelů, kteří na něj „poštvali“ hygieniky. Měření hladiny hluku navíc prokázalo, že jejich stížnost na nadměrné obtěžování v nočních hodinách byla oprávněná. „Ano, v den měření jsme pochybili, že jsme zvukaře nepřinutili „změkčit“. U jednoho z rodinných domů byl překročen povolený limit,“ sype si popel na hlavu Chabičovský, který však prý jinak striktně dodržuje pravidla nastavená obcí. Úderem jedenácté hodiny večerní a podruhé o půlnoci třeba pravidelně zeslabuje zvuk aparatury. „Jenže v měřicí den si zvukař nedal říct a pravidla neakceptoval, ani po opětovných urgencích. Zvukaře pyšného na svůj aparát jsme prostě nedokázali přesvědčit, že ztlumování je v Topolné pravidlem, ale to není omluva. Byla to prostě naše chyba, kterou už nezopakujeme,“ říká Chabičovský. Sám si dokonce pořídil hlukoměr, jimž si povolené limity hlídá. Ani to však podle něj stačit nemusí. „Když někdo bude chtít, tak mu hluk bude vadit i za zavřenými okny... Podobné zkušenosti mě skutečně od setrvání v Topolné jen a jen odrazují,“ krčí rameny.
Když si Bůrovce pronajal, všichni jej odrazovali. „Areál už prý dávno netáhne, je zarostlý kopřivami a prolezlý plísněmi. A dokázali jsme jej oživit. Jenže když vám furt někdo háže klacky pod nohy, je to těžké,“ pravil Chabičovský. V Bůrovcích přitom z vlastní kapsy třeba pořádá akce pro děti (Majda a František...), zatímco jiná města a obce je dotují z rozpočtu.. „Jsem připravený si s pány zastupiteli promluvit z očí do očí. Několikrát jsem jim to dokonce nabízel, ale zbytečně,“ háže kritikům rukavici.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace