Do Hradiště přijede intrikující tajemník Petr Kostka

Do Hradiště přijede intrikující tajemník Petr Kostka
Foto: archiv VČD  /  Petr Kostka - známý český herec pochází ze starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do první poloviny 19. století. Jeho manželkou je herečka Carmen Mayerová, se kterou má dceru Terezu Kostkovou, divadelní herečku a televizní moderátorku. Od roku 1994 je členem Divadla na Vinohradech. Na filmovém plátně, v televizi a v rozhlase se objevuje již přes padesát let, známý je například z hlavní dvojrole filmu Zítra vstanu a opařím se čajem. Souběžně začal pracovat pro televizi a také dabing. V posledních letech nadaboval například postavu Hercula Poirota.
Uherské Hradiště Zajímavosti 02 / 05 / 2017

Divadelní podobu britského kultovního televizního sitcomu z prostředí vysoké politiky Jistě, pane ministře! v režii Petra Novotného odehraje v úterý 16. května ve Slováckém divadle Východočeské divadlo Pardubice. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na známého Petra Kostku v roli Sira Humphreyho.
Hra na jeviště přivádí dlouholetého opozičního politika Jamese Hackera, který po volbách získává ministerstvo pro administrativní záležitosti a okamžitě se snaží zbavit přebujelé administrativy a byrokracie. Jeho neúnavně intrikující tajemník Sir Humphrey Appleby se řídí krédem, že ani ministři - a už vůbec ne veřejnost! - by nikdy neměli vědět víc, než je nezbytně nutné.
Hra původně myšlená jako instruktáž pro manažery, demonstrující odstrašující chování politiků, a nápadně připomínající i českou politickou scénu, si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob. Vstupenky na jediné provedení ve Slováckém divadle jsou pořád ještě k dispozici.

banner

Tagy článku

TOPlist