Do pořadu Jožky Kubáníka přijede Kvízová dáma ze soutěže Na lovu

Do pořadu Jožky Kubáníka přijede Kvízová dáma ze soutěže Na lovu
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Zajímavosti 21 / 01 / 2024

Těsně před vánočními svátky se ve Slováckém divadle uskutečnilo další natáčení živého pořadu Českého rozhlasu Zlín Na pohovce Jožky Kubáníka. Herec, autor pořadu a moderátor si do vánočního speciálu pozval hosty z řad svých hradišťských kolegů, kteří už jeho pořadem prošli v minulosti.

Na rozhlasové Pohovce se tak sešli David Vaculík, Petra Staňková, Daniel Gajdoš a také hromada dětí. „Byl to neuvěřitelný večer, a když se pak v Českém rozhlase Zlín na Silvestra vysílal sestřih Pohovek, volala mi kamarádka, že ho poslouchá v obchodě, kam zaběhla koupit šampaňské na půlnoc, a smála se tak, až se lidé otáčeli, a nakonec se smál celý obchod,” vypráví autor a moderátor pořadu Jožka Kubáník.

Na konci prosincového pořadu Jožka zároveň oznámil další termín živého natáčení. „Uskuteční se v sobotu 2. března a hostem bude můj milý kolega, herec Tom Šulaj a Kvízová dáma z televizní soutěže Na lovu Dagmar Jandová. Ani tentokrát nebude chybět Cimbálová muzika Cifra a sbor Viva la Musica,“ prozradil Jožka Kubáník.

 Jesus Christ Superstar s cimbálem

Pro Toma Šulaje je zpěv v divadle téměř denním chlebem, zpívat s cimbálovkou se mu ale tak často nepodaří. Proto už teď přemýšlí nad tím, jaké písničky si spolu s Cifrou připraví. „Vím, že kluci z cimbálovky by si rádi zahráli nějakou písničku z Jesus Christ Superstar, tak je to jeden z horkých tipů,“ prozrazuje držitel muzikálové Ceny Thálie. „Další písně by mohly být od dvojice Hapka-Horáček, případně mám v zásobě jednu oblíbenou, kterou kdysi dávno zpívala Hana Hegerová,“ dodává Tomáš. Pořad

Na pohovce Jožky Kubáníka však není jen o písničkách, ale i o veselých zážitcích a historkách z divadelního zákulisí. „Upřímně, na to se asi připravovat nebudu, protože to se ani moc nedá. Asi to nechám na Jožkovi, kam naše historky zavede,“ dodává Tomáš se smíchem a zmiňovaný kolega dodává: „Mám velkou výhodu, že Toma znám přes dvacet let a vím o něm i to, na co on už dávno zapomněl. Myslím, že večer na Pohovce je ideální pro to historky vytáhnout na světlo,” usmívá se spiklenecky Jožka Kubáník.

Bude slovácké Na lovu?

O skvělou zábavu tak bude 2. března ve Slováckém divadle postaráno, a to nejen díky fenomenálnímu zpěvu Tomáše Šulaje. „Když jsem v několika dílech soutěže Na lovu slyšel Kvízovou dámu zpívat, bylo mi hned jasné, že toho musím využít, a hned jsem to paní Jandové řekl. Nejdřív se zdráhala, že s cimbálovkou v životě jako rodilá Pražačka nezpívala, ale pak se zamyslela a řekla, že je pro každou špatnost, tak se máme na co těšit,” slibuje Jožka Kubáník.

Zároveň přiznává, že si nenechá ujít příležitost vyzkoušet si znalosti svých hostů, a chystá tak slováckou verzi oblíbené soutěže Na lovu. „Víc neprozradím, aby se někdo z hostů ještě nepřipravil,” dodává se smíchem. Zájem o natáčení další živé Pohovky Jožky Kubáníka je obrovský. Pár dnů po oznámení data konání je drtivá většina lístků vyprodaná, zbývá jich necelých třicet.

Co řekli o Pohovce Jožky Kubáníka

Bára Hrzánová: Byla to velká sranda a také jsem se dojala. Zkrátka ideální mix všech emocí, které na jeviště patří. Děkuji.

Chantal Poullain: Nádherný večer to byl. Nejenom díky vyprávění, ale i díky výborné cimbálovce Cifra a sboru Viva la Musica. Ráda na něj budu vzpomínat.

Simona Stašová: Tak to je konec. Ani ve snu by mě nenapadlo, že zažiju tolik legrace. U toho musí být i moje máma Jiřina Bohdalová.

Václav Neckář: Děkuju, že jsem u toho mohl být a že jsem oslavy mých narozenin odstartoval právě ve Slováckém divadle ve společnosti Jožky, Pavlíny Hejcmanové i výborných hudebníků z cimbálové muziky a šikovného sboru.

Ondřej Brzobohatý: Jožku znám už přes patnáct let a vím, že umí vymyslet neuvěřitelné večery. Ten, který jsem zažil v Hradišti při natáčení živé Pohovky, ale předčil očekávání. Chvílemi jsem se smál tak, až mi tekly slzy.

Tagy článku

TOPlist