Do prázdninových plánů herců zasáhla karanténa

Do prázdninových plánů herců zasáhla karanténa
Foto: rodinný archiv  /  Manželé Vackovi - doma i na jevišti.
Slovácko Zajímavosti 02 / 07 / 2020

Už 3. července začínají divadelníkům prázdniny a těší se na několik týdnů zaslouženého volna. Vzhledem ke karanténě, která stále omezuje cestování po světě, však často museli své plány měnit na poslední chvíli.

Petr Čagánek: Místo Disneylandu budou české luhy a háje

Velké překvapení naplánovali pro své děti herec Petr Čagánek s manželkou. Představitel zámečníka Němečka v Deskovém statku hodlal rodinu odvézt do světa pohádek.

„Vzhledem k situaci nám vše, co jsme si naplánovali, padlo. Chtěli jsme syna a dceru vzít do Disneylandu v Paříži, protože jsme si říkali, že jsou to možná poslední prázdniny, kdy by je to bavilo. Taky jsme měli jet do Španělska,“ vypočítává.

„Teď se místo toho snažíme udávat děti na nejrůznější tábory a místo k moři pojedeme jen na výlety po republice. Letos to zkrátka budou české luhy a háje,“ usmívá se Petr Čagánek.

Pavel Hromádka je nejraději doma, syna do zoo ale vezme

Moře až za rok, letos příbuzní v Čechách, Karlštejn nebo Máchovo jezero. Takové jsou prozatímní letní plány Pavla Hromádky a jeho rodiny. „Když jsem se ptal nejmladšího syna Vojty, kam by se chtěl podívat, kromě vyjmenování dědy, babičky, tety a strejdy zmínil i Sněžku a jako každý rok i Zoo Lešná. Takže bych mu to rád splnil. A uvidíme, co nás osloví a kam se zatouláme,“ prozrazuje herec.

Přiznává ale, že když má volno, je rád doma a věnuje se práci okolo domu. „Rád se podívám na konci dne na to, co se mi podařilo. Anebo zajedu na kole někam se vykoupat, vyrazit na výlet, do letního kina, ale zase se vrátit domů. To je pro mě odpočinek. Cestovat někde na více dní je únavné, přestože člověk zažije mnoho zajímavého a pěkného. Být ve svém, to je pro mě asi ten nej odpočinek. No jo, ale abych viděl lidi, které mám rád, tak přece jen musím zvednout kotvy,“ usmívá se Pavel Hromádka.

Tereza Novotná: Let do Kanady nám zrušili

Plány se výrazně změnily i Tereze Novotné, která má za sebou podobně jako kolegové Petr Čagánek a Pavel Hromádka úspěšnou premiéru Deskového statku.

„Celá rodina jsme měli letět na tři týdny za příbuznými do Kanady. Před pár dny jsme se ale dozvěděli, že se lety zrušily. Takže teď přemýšlíme, co dál a kam jinam,“ svěřila se herečka. „Jinak se chystám s dcerami na Vysočinu na velkou dámskou jízdu. A pak si budeme užívat našeho domu a zahrady. Toť vše, co je nějak jisté,“ uzavírá.

Vackovi se těší na dřívější zahájení sezóny

Herečtí manželé Irena a David Vackovi si užili červnové premiéry - Irena v Prokletí nefritového škorpiona, David v Deskovém statku - o to víc, že si na ně kvůli karanténě museli počkat o dva měsíce déle. „Najednou jsme nezkoušeli a nehráli. Nebylo to moc příjemné období, ale to asi pro nikoho. Takže jsme rádi nejen za dřívější zahájení sezony v srpnu, ale i za červnový návrat na jeviště,“ říká za oba David.

Přesto si společně hodlají pár letních týdnů volna užít. „Letos jsme si ponechali absolutní svobodu rozhodování. Zatím netušíme, kam vyrazíme. S jistotou můžeme říct jediné, že to bude putování po vlasti české,“ dodává David, jinak též představitel Mirka Dušína v Rychlých šípech.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace