Eva Jiřikovská hlavním hostem pořadu České televize

Eva Jiřikovská hlavním hostem pořadu České televize
Foto: archiv SD
Uherské Hradiště Zajímavosti 27 / 06 / 2023

Milovníci Slováckého divadla si v úterý večer přijdou na své ve vysílání ČT Art. V pořadu ArtZóna, který se věnuje umění a kultuře, bude hlavním hostem výtvarnice Eva Jiřikovská. Ta je dnes vyhledávanou autorkou scénografií a kostýmů a spolupracuje pravidelně s předními českými a slovenskými scénami včetně Národního divadla.

Svou kariéru ale začínala ve Slováckém divadle, kam se pravidelně vrací, diváci teď obdivují její umění například v tragikomické grotesce Opilí nebo rockové opeře Jesus Christ Superstar.

„Pan dramaturg z ArtZóny nedávno slyšel moji vizitku na Českém rozhlase Vltava a poté mě oslovil, zda bych přijala pozvání i do ArtZóny. To mi vyrazilo dech. Je to pro mě velká pocta,“ popisuje Eva. „Já jsem nejradši, když za mě mluví moje práce, takže takové natáčení je pro mě vždycky radost, ale také stres. Ale třeba právě v Českém rozhlase to nakonec bylo moc příjemné povídání o mé práci, kterou znám a rozumím jí. Doufám, že stejně hezky dopadne i ArtZóna,“ dodává respektovaná výtvarnice a rodačka z Uherského Hradiště těsně před natáčením.

Pořad ArtZóna s Evou Jiřikovskou začíná v úterý 27. června ve 20.15 na programu ČT Art.

Tagy článku

TOPlist