Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou

Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou
Halogen s novým kytaristou Radkem Zetíkem.
Kudlovice Zajímavosti 08 / 06 / 2017

Fanoušci P.A.C. se stěhují na Halogen

Kapela Halogen v sobotu představí nového kytaristu Radka Zetíka ze Strání, který prošel kapelami Neptun, léta hrával v P.A.C. a než se se ženou a dětmi odstěhoval do Holubic u Brna, byl posilou Praetoriánu a projektu Panama s Honzou Grebíkem. Do zušky chodil na klavír, ale ve dvanácti ho zlákala kytara, na kterou se učil sám, než v šestnácti přešel pod odborný dohled učitele Samuela Bánovce. Klasická španělka šla v té době tak nějak ruku v ruce s elektrickou a rockový kytarista byl na světě...

Jak jste se ocitl v halogenové bandě?
Kapelník Halogenu Franta Škrabal se bavil s mým kamarádem Jirkou Novákem a zmínil se, že hledají nového kytaristu. Následovalo pár telefonátů, první zkouška a bylo to. Hodně pomohlo i to, že jsem se už znal s Robertem Jarským.
Poprvé se představíte na Rocku pod majákem před stovkami fanoušků. Zapalují se vám muzikantská lýtka, nebo máte spíš trému?
Oboji. Živé hraní už mně chybí, takže se moc těším. Ale tréma tam je taky, tu mám vlastně pořád.
Přinesl jste do kapely i nějaké novinky?
Co se týče skladeb, tak to zatím ne. Repertoár kapely je velký, takže veškerý čas teď trávím jeho učením. Věřím ale, že jsem přinesl do kapely trochu nového zvuku a stylu.
Chystáte na rockovou noc pod majákem nějakou hudební specialitu?
Mám od kluků info, že jedna pomalá skladba bude mít na Rocku pod majákem premiéru. 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist