Herci prozradili, jaké vánoční zvyky dodržují

Herci prozradili, jaké vánoční zvyky dodržují
Foto: rodinný archiv  /  Tomáš cukroví peče se svojí dcerou.
Slovácko Zajímavosti 23 / 12 / 2019

Večeře při první hvězdičce na nebi, šupina pod talířem nebo med na stole pro dobré vztahy. Herci Slováckého divadla prozradili, jaké vánoční zvyky dodržují a co pro ně znamená, když se řekne „kouzlo Vánoc“.

Irena Vacková
Pod kouzlem Vánoc si představuji nádherně zasněžené město a jeho okolí, to zvláštní ticho venku, které způsobuje tato sněhová pokrývka, a když se v představě posunu kousek dál - je to kopec plný sáňkujících postaviček, kterým teče z nosu a mají červené tváře, a pak už jen zatopit dřevem v krbu, zkrátka taková „Lada idylka“.

Tereza Novotná

Jíme při první hvězdičce na nebi kapra a bramborový salát, máme šupinu pod talířem, nevstáváme během večeře od stolu, dárečky nám nosí Ježíšek, občas hodíme bačkorou a pošleme svíčky po lavoru.

Monika Horká

Když byla dcera malá, dodržovali jsme spoustu zvyků: pekli, dělali adventní kalendáře, věnce, na Štědrý den chodili krmit srnky. Teď, co jí táhne na 30, už to tolik nevyžaduje. Máme na stole česnek proti nemoci, klásek obilí pro hojnost a med pro dobré vztahy. A pod každým talířem minci, poněvadž jsme na prachy. Snažím se trvat na tom, že vánoční zvyk je odpolední vycházka před večeří.

David Vacke

Mám Vánoce rád od dětství a snažím se si ten dětský pohled na tyto svátky aspoň trochu zachovat. A to je pro mě ta nejzásadnější tradice.

Pavel Hromádka

Pro mě je důležité, když je rodina pohromadě. To mám na Vánocích nejradši. Když jsme spolu a v klidu. Málokdy se nám to ale podaří. To ostatní, kdyby nebylo, tak mi to ani nevadí.

Tagy článku

TOPlist