Jitka Hlaváčová pojede na psí tábor

Jitka Hlaváčová pojede na psí tábor
Foto: Kuba Jíra  /  Jitka Hlaváčová
Uherské Hradiště Zajímavosti 03 / 07 / 2024

Na letní prázdniny se těší všichni včetně herečky Jitky Hlaváčové. I když o „volnu“ se v jejím případě dá mluvit jen těžko.

„V polovině června jsem otevřela diář a zapisovala si, co už máme na prázdniny naplánované. A zjistila jsem, že za celé léto jsou snad jen dva týdny, kdy tam není žádná akce, a trochu jsem se zhrozila, že asi budeme pořád někde pendlovat,“ směje se sympatická herečka, která naposledy ztvárnila roli Fanny v komedii Ošklivec na Malé scéně. Fakt, že ve Slováckém divadle vládne jedinečná atmosféra, potvrzují i hereččiny plány. „Celá divadelní parta totiž vyrážíme do Orlických hor, kde jsme společně byli asi před šesti lety, když byly všechny naše děti ještě maličké. Jedou s námi Trčálkovi, Šulajovi, Anička a Tomáš Davidovi a pár dalších kamarádů spřízněných se Slováckým divadlem. Těšíme se na výlety a přírodu,“ vypočítává Jitka Hlaváčová.

Titul magistry umění využije při tanci s pejskem

Hlavní bod prázdnin ale oblíbenou herečku čeká až v srpnu. „Pojedeme na psí tábor do Břestku. Pořádá ho Lucka Brázdilová, což je naše úžasná trenérka, ke které chodíme s naším Blessym, takže tábor byla jasná volba,“ vysvětluje Jitka s tím, že k pejskovi se na táboře přidá nejen ona, ale i manžel Drahomír a syn Mikuláš. „Byla bych ráda, kdybychom všichni čtyři včetně Blessyho spali společně ve stanu. Kdyby to neklaplo, můžeme dojíždět domů, ale to by nebyla taková sranda,“ dodává s úsměvem Jitka.

Rodinnou psí trenérku a její přístup si nemůže vynachválit, a jak prozradila, dokonce se pod jejím vedením pustila do úplně nové dovednosti. „Začala jsem s Blessym trénovat dogfrisbee, tedy sport, který hrají psi,“ vysvětluje herečka, která má vystudovanou taneční pedagogiku. „A je možné, že dojde i na dogdancing, tedy tanec se psem. Přece jen, když už mám ten titul magistry umění, využiju ho aspoň tak,“ uzavírá se smíchem Jitka Hlaváčová.

Co je dogfrisbee?

Psovod a pes tvoří dohromady jeden tým. Psovod vyhodí disk a pes ho musí nejlépe ve vzduchu chytit. Se psem se provádí i triky.

Tagy článku

TOPlist