Hotel mě doslova ohromil

Hotel mě doslova ohromil
Foto: sal
Zlínský kraj Zajímavosti 09 / 09 / 2017

Kmotrem nového Grandhotelu Tatra se stal herec Miroslav Donutil, kterého s Velkými Karlovicemi pojí jeho role doktora Martina Elingera. Populární seriál České televize se odehrával v této valašské obci, která se nyní může pyšnit novým hotelem.
Ve Velkých Karlovicích jste strávil během natáčení seriálu Doktor Martin určitý čas, jak na vás zapůsobil tento kraj?
Na Valašsku se cítím dobře, lidé jsou tady hodně milí a vstřícní. Beskydy považuji za naše nejkrásnější moravské hory. A když se k tomu přidá i vůně slivovice, tak to u mě asociuje právě natáčení seriálu Doktor Martin. Natáčeli jsme u jedné chalupy a přišla babička a hned: Musíte si dát štamprlu. Já říkám, to nepůjde, já pak nebudu moct dál natáčet. Ale to natočíte, odpověděla. U další chaloupky to samé. Zase vyšla jiná babička a hned spustila. Viděla jsem, že už vám naléli, ale musíte ochutnat aj tu našu. Ani nevíte, jak jsem byl rád, že u páté chalupy končí natáčení.
Teď, když jste se stal kmotrem nového hotelu Tatra, jak se vám líbí?
Hotel mě doslova ohromil, je to moc krásný hotel. Tímto přeji tomuto hotelu, ať se mu daří. Ať se mu daří tak, že bude spokojený jeho majitel, ale hlavně ať jsou spokojeni jeho návštěvníci, kteří sem přijedou.
Coby doktor Martin Elinger, budete se vracet v této roli do Velkých Karlovic?
Ano, v květnu a červnu příštího roku se tady bude točit film Doktor Martin, což uzavře celý seriál.
Čekal jste na začátku, že Doktor Martin bude tak populární seriál?
Abych řekl pravdu, tak nečekal, ale když jsem si přečetl scénář, tak jsem tušil, že jdu do dobré věci. Ale že to bude mít tak velký úspěch, tak to opravdu ne. Ale to člověk nemá nikdy čekat, protože se pak může dočkat zklamání.
Prostředí Velkých Karlovic dalo seriálu určité kouzlo.
Podle mě je to dáno tím, že se to odehrává na Valašsku, ale charakter hlavní postavy je dán anglickým originálem. Kontrast charakteru hlavní postavy a charakteru krajiny způsobil to, že je to vtipné, milé a zároveň i poutavé.
Jak se Vám ztvárňovala role nerudného doktora z Prahy, který se ocitnul na Valašsku?
Každá role je těžká, musíte na ní pracovat, a když na ní pracujete, výsledek se dostaví. Zaplať pánbůh, tady se asi dostavil.
Už víte, kde budete během natáčení bydlet?
Myslím, že jsme se s paní ředitelkou dohodli, že budu bydlet právě v hotelu Tatra.

TOPlist