Hrál mu otce, teď jsou kolegové

Hrál mu otce, teď jsou kolegové
Foto: JK  /  V Gymplu byl jeho otec, teď jsou kolegové na place.
Praha Zajímavosti 30 / 01 / 2019

Seriál DOBRÉHO DNE ze zákulisí populárního TV seriálu

ZA OPONOU

Jak to vypadá v zákulisí momentálně nejúspěšnějšího seriálu TV Prima Modrý kód, který každé pondělí a středu sleduje okolo osmi set tisíc diváků? Co všechno musejí zvládnout herci a jaké další profese jsou při natáčení nepostradatelné? I o tom vypráví exkluzivní seriál, který DOBRÝ DEN přináší díky Josefu Kubáníkovi, jenž v nemocničním vyprávění představuje gynekologa Daniela Štěpánka. Minule jsme slíbili, že se dnes zastavíme u hereckého obsazení.

Když jsem před lety točil seriál Gympl s (r)učením omezeným, hrál jsem tatínka Ondrovi Rychlému. Při našem posledním společném natáčecím dnu, bylo zrovna 23., jsme si slíbili, že každý měsíc si třiadvacátého zavoláme, abychom si řekli, co je u nás nového. A tím jsme se spřátelili. Ondra byl několikrát u mě v Hradišti, já u něj v Praze, poznal jsem jeho prarodiče a loni mi zavolal, že s přítelkyní Terezkou čekají miminko. Když se před dvěma měsíci syn Tobiáš narodil, přistála mi v mobilu chvíli po porodu jeho fotka. Prý by ji táta, i když jen ten televizní, měl mít mezi prvními,” vypráví Jožka. A teď na Modrém kódu hrajeme kolegy a radujeme se, že se docela často vidíme, a svěřujeme se s tím, co nás potkalo. Minulý týden jsem v Praze něco zařizoval, čekal jsem na Národní třídě na tramvaj a najednou se ke mně někdo vrhnul, obejmul mě - a on to byl Ondra. To bylo dojemné,” usmívá se Josef Kubáník.
A dvojnásobnu radost jsem měl, když jsem se dozvěděl, že v Modrém kódu hraje sestřičku i Stázka Chocholatá, která mi v Gymplu hrála dceru, a z malé holčičky je dnes už velká slečna,” dodává spokojeně herec, kterého tuto sobotu ve Slováckém divadle čeká premiéra novinky Kosmické jaro. Těší mě, že se po letech od natáčení Gymplu potkávám i s dalšími kolegy - Evou Burešovou, Davidem Gránským a dalšími, a moc rád jsem, že na sebe na chodbách voláme a máváme si s novými, které jsem doposud neznal - třeba se Sabinou Laurinovou,” dodává.
A protože v seriálu je potřeba spousta dalších šikovných herců, dohodnul jsem se s paní, která obsazuje epizodní role, a propojil ji i s mými uherskohradišťskými kolegy, a tak si v Modrém kódu zahráli i další herci od nás - Petra Staňková, Vladimír Doskočil, David Macháček, Klára Vojtková, Jitka Hlaváčová a těším se, že se před kamerou vystřídáme všichni,” uzavírá slovácký patriot.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace