Jak se točí seriál Modrý kód

Jak se točí seriál Modrý kód
Foto: JK  /  Jožka Kubáník jako gynekolog Daniel Štěpánek se sestřičkou Petrou Horvátovou (Eva Burešová - stříbrná z Tvoje tvář má známý hlas), vrchní sestrou Mery Černou (Sabina Laurinová) a doktorem Prokopem Hlinkou (Ondřej Rychlý).
Praha Zajímavosti 28 / 11 / 2018

Ze zákulisí natáčení populárního seriálu

Je to přesně čtyřicet let, kdy se na televizních obrazovkách poprvé objevila Nemocnice na kraji města, která jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co u nás vzniklo. Seriály z nemocničního prostředí jsou ale oblíbené dodnes. Své o tom ví i herec Josef Kubáník, který se už rok a půl objevuje v postavě gynekologa Daniela Štěpánka v seriálu Modrý kód, jenž každé pondělí a středu vysílá televize Prima a sleduje jej v průměru osm set tisíc diváků. DOBRÝ DEN se rozhodl nahlédnout do zákulisí jeho natáčení.
K Modrému kódu jsem se dostal vlastně náhodou. Zavolala mi loni na začátku roku paní, která obsazovala role, s tím, že si mě pamatuje ze seriálu Gympl, a měla pro mě nabídku. Buď si zahraju postavu, která bude mít velký prostor v jednom dílu, nebo gynekologa, který má v tu chvíli sice jen jediný obraz, ale protože je lékař, bude záležet na mně, jak se s tím popasuji, a pokud bych zaujal, mohla by se postava začít v seriálu objevovat častěji,” vzpomíná Josef Kubáník. Risknul jsem to, vrabce v hrsti jsem pustil a vsadil na holuba na střeše,” usmívá se herec známý ze Slováckého divadla například z komedií 1+2=6 či Úča musí pryč! Asi za měsíc mi volali z Primy, že mě čeká další natáčení, a postava gynekologa Štěpánka se od té doby začala do seriálu vracet. Jsem za to moc rád nejenom proto, že se vracím před kameru, ale že potkávám moc fajn lidi, které už znám z minulých televizních projektů, od režisérů přes kostymérky až po kolegy herce.”
Příště se dozvíme, co se děje, než herci dorazí nové scénáře.

Tagy článku

TOPlist