Jesus Christ Superstar čeká 40. repríza

Jesus Christ Superstar čeká 40. repríza
Foto: Kuba Jíra
Uherské Hradiště Zajímavosti 12 / 03 / 2024

Ve Slováckém divadle se bude slavit. Kultovní rockovou operu Jesus Christ Superstar čeká v neděli 17. března už čtyřicátá repríza. Příběh v režii Doda Gombára nadchnul kritiky i diváky.

„Poprvé jsem viděl Jesuse v provedení nemuzikálového divadla. A soubor Slováckého divadla předvedl něco dokonalého, kdy dokázal činoherní herectví obohatit muzikálností, která je dána Slovácku jako regionu - tam snad umí zpívat všichni od mimina až do rakve. Všichni přítomní kritikové doslova padli na zadek, to se jinak říct nedá,“ uvedl bezprostředně po zhlédnutí inscenace kritik J. P. Kříž. Jesus Christ Superstar je však zážitkem i pro herce samotné. „Beru s obrovskou pokorou, že můžu hrát a zpívat Jidáše v takovém kultovním díle. To se málokomu poštěstí, navíc v divadle, které není primárně zaměřeno na muzikálovou tvorbu,“ říká Tomáš Šulaj, který si za svůj výkon vysloužil nejužší nominaci na Cenu Thálie.

Tomáš Žilinský: „Na přezkoušení role padlo několik desítek hodin

Nedávno se poprvé v roli Šimona Zétóly objevil herec Tomáš Žilinský. A jak sám přiznává, naskočit do pořádně rozjetého vlaku nebylo vůbec snadné. „Když jsem se dozvěděl, že budu roli Šimona přebírat, zjistil jsem zároveň, že už nestíhám vidět žádnou reprízu. Takže jsem dostal video a pak jsem několik desítek hodin strávil korepeticemi s Petrem Svozílkem. Samozřejmě nechyběly hodiny v autě a prakticky kdekoli, kde jsem si party přezpívával. S Jitkou Hlaváčovou jsme pilovali choreografii. Chtěl jsem jít zkrátka s kůží na trh ve stejné kvalitě, jakou mají ostatní kolegové. Nakonec přišla jedna oprašovací zkouška a šlo se  na věc,“ popisuje svou cestu k nové roli.

Taháky brzy zahodil

Kromě davových scén zpívá v rockové opeře Tomáš Žilinský i sólovou píseň Ubohý Jeruzalém. „Přiznávám, že Jesus Christ Superstar jsem dříve neznal. A když jsem poprvé uslyšel svou písničku, řekl jsem si: ‚Super, konečně si zazpívám i něco většího a ve vyšších polohách než v basech, kde zpívám obvykle.' Byla to pro mě výzva,“ přiznává Tomáš Žilinský s tím, že v průběhu necelých deseti repríz, které odehrál, už se cítí mnohem jistější. „Dokonce i taháky jsem asi po dvou nebo třech reprízách zahodil. To dílo je tak skvěle napsané a zrežírované, že na sebe krásně navazuje a žádné taháky nejsou potřeba,“ uzavírá Tomáš Žilinský. Čtyřicátá repríza rockové opery Jesus Christ Superstar v neděli 17. března je beznadějně vyprodaná. Další šanci muzikál vidět mají diváci v pondělí 29. dubna.

Tagy článku

TOPlist