„Každá premiéra je pro mě svátek,“ říká lékařka Stanislava Hrňová

„Každá premiéra je pro mě svátek,“ říká lékařka Stanislava Hrňová
Foto: Michal Pavlásek
Buchlovice, Uherské Hradiště Zajímavosti 26 / 09 / 2021

Uherskohradišťská lékařka Stanislava Hrňová je dlouholetou návštěvnicí Slováckého divadla. A nejen jako divačka, dokonce si i zahrála ve dvou inscenacích.

 „Nezapomenutelné vzpomínky mám na Slovácké divadlo z dob mojí aktivní spolupráce, a to při inscenaci Fidlovačka, kde jsem tancovala a zpívala v komparzu. Ještě více se mi vrylo do paměti účinkování v Ženském zákoně, ve kterém jsme s kamarádkami ze souboru zpívaly lidové písničky, které si zpívám dodnes, a vzpomínám na spoustu humorných situací, které se nám při účinkování přihodily. Bylo to krásné období mého studentského života,“ vzpomíná Stanislava Hrňová.

Posledních osm let využívá premiérové předplatné. „Každá premiéra je pro mě svátek. Jediný problém bývá, že jsme dost akční rodina, proto se nám občas termín premiéry potká s naší rodinnou aktivitou. Ale to jsme také vyřešili. Syn si zakoupil předplatné na pondělí po premiéře, tak si permanentky prohodíme,“ usmívá se předplatitelka.

Oblíbený žánr Stanislava Hrňová nemá, proto mezi inscenace, které se jí vryly do paměti, řadí jak dramata, tak komedie. „Slovácké divadlo umí každý žánr. V poslední době mě velmi zaujaly inscenace Její pastorkyňa, Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Autista. Velmi jsem se pobavila u komedií Dva úplně nazí muži,  Úča musí pryč! a v neposlední řadě u Rychlých šípů, které jsem viděla asi čtyřikrát a pokaždé byly originální. Ráda u inscenace přemýšlím, povrchní komedie mě trochu nudí, ale to není případ inscenací Slováckého divadla,“ zdůrazňuje.

Na Slováckém divadle oceňuje přátelskou atmosféru, která je ze souboru cítit. „Je velmi vidět, že herci jsou kamarádi, že je baví hrát a umí se vzájemně pobavit,“ dodává Stanislava Hrňová.

Ta si v sobotu užila premiéru komedie Perfect Days a už se těší na Limonádového Joea a především muzikál Jesus Christ Superstar, jehož premiéru zhlédne 9. října.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace