Kdo si zahraje v Jesus Christ Superstar?

Kdo si zahraje v Jesus Christ Superstar?
Foto: Marek Malůšek  /  Tomáš Šulaj.
Uherské Hradiště Zajímavosti 26 / 09 / 2020

Do přípravy slavné rockové opery se zapojil téměř celý soubor Slováckého divadla. Kromě Tomáše Davida, který jako host ztvární roli Ježíše, se diváci mohou těšit na spoustu svých oblíbených tváří.

 Jidáš Iškariotský

V muzikálu Jesus Christ Superstar je rovnocenným partnerem Ježíšovi, vypravěčem a glosátorem celého příběhu. Náročnou roli svěřil Dodo Gombár Tomáši Šulajovi. Ten je držitelem Ceny Thálie v oboru muzikál za roli Jerryho v legendárním muzikálu Donaha!, který se na prknech Slováckého divadla držel 11 let.

 Máří Magdaléna

„Když jsem zjistila, že budeme zkoušet operu Jesus Christ Superstar, nevěřila jsem tomu. I když náš soubor má úžasné kvality a schopnosti, nedokázala jsem si to na našem jevišti zkrátka představit. Tady v Hradišti, na Slovácku! Už po pár pěveckých zkouškách jsem však byla příjemně překvapená, že nám to hezky jde a naše hlasy pěkně zní. Dost se mi ulevilo a potěšilo mě, že jsme fakt dobří!“ Tak reagovala na oznámení, že si v rockové opeře zahraje a zazpívá hlavní ženskou roli Máří Magdalény, talentovaná Tereza Hrabalová.

Herodes Antipas

„Skutečnost, že Webber složil operu Jesus Christ Superstar ve svých necelých dvaceti letech, je jednoznačným důkazem, že šlo o geniálního kluka. V té době mu ale chyběla praxe a větší míra teoretických znalostí. Jinak by nezkomponoval postavu Heroda tak, jak ji napsal, tedy přes dva hlasové obory. Obsazení této postavy je dodnes ve všech divadlech tvrdým oříškem,“ upozorňuje autor Libreta Michael Prostějovský. „Tvrdý oříšek“ se v roli Heroda pokusí rozlousknout Martin Vrtáček.

 Další role obsadil Dodo Gombár takto:

Pilát: Pavel Majkus, Kaifáš: Pavel Hromádka, Annáš: Petr Čagánek, Petr: Martin Hudec, Šimon: David Macháček, Jan: Zdeněk Trčálek a další.

 Zájem o muzikál Jesus Christ Superstar je tak velký, že divadelníci dali v předstihu do prodeje vstupenky na listopadová představení. Drtivá většina je už vyprodaná.

Tagy článku

TOPlist