Komedie Nájemníci už po šedesáté. A opět je vyprodána

Komedie Nájemníci už po šedesáté. A opět je vyprodána
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Zajímavosti 10 / 03 / 2015

Je to sen každého herce. Přijít na představení své oblíbené inscenace a vidět hlediště obsazené do posledního místa. Takovou radost zažívají už skoro dva roky divadelníci z komedie Nájemníci. Tento týden je čeká už šedesáté představení a opět je plno.
„Když si odmyslíme naši svatou divadelní trojici, tedy Rychlé šípy, muzikál Donaha! a komedii 1+2=6, tak Nájemníci jsou momentálně tím nejžádanějším zbožím,“ říká herec Josef Kubáník, jenž v bláznivých Nájemnících hraje postavu psychologa Chapmana. Čím to je? „Režisér Zdeněk Dušek dokázal jedinečnou věc - komedii divákům naservíroval tak, jako by se odehrávala u nich doma. Hrajeme v jejich bezprostřední blízkosti a používáme výrazně civilní herectví. To všechno dohromady velmi funguje a hlavně v druhé polovině, kdy se zápletky kupí jedna na druhou, je to velká smršť,“ dodává herec s tím, že režisér Dušek je znalcem sitcomů, sám je pod několika českými, včetně Comebacku na Nově, podepsaný.
Diváci si Nájemníky okamžitě zamilovali. A nejenom, že vyprodali všechny dostupné reprízy, ale komedii a představiteli jedné z hlavních rolí Zdeňku Trčálkovi udělili cenu popularity a představitel další hlavní role Jiří Hejcman získal cenu Největší z pierotů. Jedinou drobnou komplikací bylo těhotenství herečky Andrey Nakládalové. I to v divadle ale vyřešili elegantně a do role Brendy obsadili Jitku Joskovou. Šedesátá repríza je stejně jako ty předchozí vyprodána, v úterý už ale začne předprodej na další měsíce, kde Nájemníci v programu opět nebudou chybět.

Veselá historka z Nájemníků - herec usnul na jevišti
Facebook Slováckého divadla je plný humorných fotografií a zpráv ze zákulisí. V poslední době však uživatele této sociální sítě nejvíc pobavila historka z komedie Nájemníci. „Pavel Hromádka dnes v Nájemnících podal autentický výkon. Jako spící strýček George měl v pravou chvíli zasáhnout do děje a tak se vžil do role, že usnul. Gratulujeme.“ Jak to tedy bylo? „Náš milý kolega Pavel Hromádka tráví velkou část hry v omráčení, kdy to vypadá, že jej přizabily dveře. V jednu chvíli se má ale nečekaně probudit, ale během jistého dopoledního představení se mu to nepovedlo. Marně jsme do něj šťouchali, marně jsme jím cloumali. Ale mezi námi - my jej obdivujeme, že neusnul už dřív. Zkuste si lehnout na půl hodinky, zavřít u toho oči a být pořád ve střehu,“ usmívá se herec David Vaculík. Reakci Pavla Hromádky se nám nepodařilo získat, jediné, co vzkázal, bylo, že se kolegům něco zdálo, čímž to celé ještě víc zamotal. Nájemníci se budou hrát i dvakrát tento týden.

Tagy článku

TOPlist