Kouzlo rozmanitosti

Kouzlo rozmanitosti
Uherské Hradiště Zajímavosti 01 / 09 / 2009

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti se v průběhu několika málo let staly známou oslavou vína, slováckých tradic a folklorní přehlídkou různorodých národopisných spolků, které se hrdě hlásí ke své lidové příslušnosti.
Tento úspěšný projekt mě utvrzuje v tom, že lidé na Slovácku jsou na svůj region patřičně hrdí a dokážou v pestrobarevné záplavě krojovaných ukázat všem návštěvníkům svou pohostinnost a srdečnost. Slovácké slavnosti proto nejsou jen oslavou vína, ale také  společensko-kulturní událostí, která prezentuje nejen Uherské Hradiště a přilehlé mikroregiony, ale i Zlínský kraj jako celek. Pomáhají tak fakticky naplňovat jeho marketingový slogan pro propagaci v cestovním ruchu Kouzlo rozmanitosti.
Je pro mě nadmíru potěšitelné, že lidové tradice významně podporuje Nadace Děti - kultura - sport, která tak napomáhá k rozvoji a udržitelnosti folkloru na Slovácku, čímž ukazuje také osobní vztah svého zřizovatele a jeho sounáležitost se zdejším regionem. Za to jim děkuji a vám všem přeji krásný zážitek v Uherském Hradišti.
Libor Lukáš
statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje

Tagy článku

TOPlist