Kozorohové slaví, je jich plné divadlo

Kozorohové slaví, je jich plné divadlo
Foto: Koláž DOBRÉHO DNE, Kuba Jíra
Uherské Hradiště Zajímavosti 12 / 01 / 2024

Hned několik členů uměleckého souboru Slováckého divadla se narodilo ve znamení Kozoroha, a tak slaví narozeniny v období od 22. prosince do 20. ledna. Jaký nejzvláštnější dárek kdy dostali? Jak vypadají jejich narozeninové oslavy? A věří na horoskopy?

Kláru Vojtkovou potěšily lístky do Vídeňské opery

Ještě před koncem roku, 29. prosince, stihla oslavit narozeniny jediná žena mezi divadelními Kozorohy, herečka Klára Vojtková. „Letos to nebyly kulatiny, takže neproběhla ani žádná velká oslava. Sice jsme měli v plánu větší návštěvu, ale děti byly nemocné. Takže nakonec jsme si dali doma dort, kafíčko, dostala jsem kytičku a od dětí dárečky. Byl to hezký den, ale upřímně mnohem víc než moje vlastní prožívám narozeniny našich dětí. To bývá o hodně větší a složitější operace,“ usmívá se Klára, která v květnu přivede na svět čtvrté miminko.

Svým vztahem k dárkům potvrzuje i praktické založení lidí narozených ve znamení Kozoroha. „Jsem zkrátka praktická žena a přeju si věci, které potřebuju,“ směje se. Jeden dárek mezi ostatními pro ni ale přece jen vyčnívá. „Dva roky zpátky jsem dostala vstupenky do Vídeňské státní opery a jeli jsme tam na představení. To jsem si vždycky přála a tehdy mi to udělalo opravdovou radost,“ uzavírá s úsměvem Klára Vojtková.

Dárek pro Josefa Kubáníka vznikl téměř před 60 lety

Ve stejný den jako Klára Vojtková, tedy 29. prosince, se narodil další uherskohradišťský herec, Josef Kubáník. „Nijak to neprožívám, kdyby bylo na mně, ani bych se k tomu nehlásil. Ale když si to na sociálních sítích kamarádi přečtou, tak mi píší a já jim od rána všem odpovídám. Dávám si ale záležet, aby to byla pokaždé odpověď osobní,” říká herec a moderátor oblíbeného rozhlasového pořadu.

A jak to má Josef Kubáník s dárky? „Vážím si všech, protože vím, že si na nich dávali obdarovávající záležet. Letos mě ale dostal jeden od kamarádky Zuzany. Ví, že mám rád Malého prince, a našla pro mě jeho druhé vydání, téměř šedesát let staré. Před naším pražským setkáním už ale nebyla šance, že by přišlo z Liberce poštou, a tak si vzala dovolenou a vypravila se pro něj. Že někdo něco takového pro mě udělá, je dojemné,” vzpomíná na jeden z letošních dárků Josef Kubáník.

Tomáš Šulaj se chystá na baristický kurz

Tomáš Šulaj si narozeninový den užil včera, 7. ledna. „Stejně jako v jiných letech jsem narozeniny strávil s rodinou. Moje děvčata mi vždycky popřejí a pokud mám volno, tak si ten den hezky a v klidu užiju s nimi. Na velké party mě neužije, ani když jsem byl mladší. Vždycky se cítím trochu nesvůj, že je na mě upřeno tolik pozornosti,“ svěřil se Tomáš.

 V nejbližších dnech má v plánu užít si svůj loňský dárek. „Jsem velkým milovníkem kávy a dostal jsem baristický kurz na přípravu domácího espressa. Do konce ledna se na něj musím objednat, aby mi ten voňavý dárek nepropadl. Moc se na něj těším,“ dodává Tomáš.

 „Od Květy Fialové jsem dostal tašku ananasů,vzpomíná David Vaculík

 Zítra bude slavit narozeniny herec David Vaculík, který aktuálně zkouší roli Tajemníka Beneše v nekorektní komedii z české historie Monument pro Hradiště. I když o velkých oslavách se ani u něj mluvit nedá.

„Byl bych nejraději, kdybych narozeniny vůbec nemusel slavit, není to pro mě významný den. To by bylo v pohodě, horší ale je, že ignoruju i narozeniny lidí kolem sebe, což se v rodině nesetkává úplně s pochopením,“ svěřuje se se smíchem oblíbený herec. „Nerad si přiznávám, kolik mi je, i když manželka se mě snaží přimět, abych na to nahlížel jinak, abych se naopak radoval, kolika jsem se dožil. Ale ani tak to vůbec neprožívám,“ přiznává David.

I přesto si jeden dárek pamatuje velmi dobře. „Jednou jsem dostal od Květy Fialové tašku ananasů. Dozvěděla se tehdy, že držím dietu, a ananas prý štěpí tuky. Tak to bylo hezké, že si na mě vzpomněla,“ uzavírá se smíchem David Vaculík.

Anketa DOBRÉHO DNE
Věříte na horoskopy?

 Klára Vojtková: „Moc na to nehraju. Horoskopy mi připadají limitující. Něco si v nich přečtu a mohlo by se stát, že to na sebe nechám působit a zrovna tímto se budu řídit. Myslím si, že to takto nefunguje.“

 Josef Kubáník: „Myslíte ty horoskopy, které si můžu přečíst na internetu? Že v tomto týdnu bude každý Kozoroh něčím překvapený? Nebo že si na mě někdo vzpomene? Jedna moje kamarádka přesně tyhle horoskopy píše, tak vím, jak vznikají. A co se týká horoskopů na míru - je v tom trochu tajemství a trochu jakéhosi nadpřirozena a to lidi odjakživa přitahuje. Ale když chci znát odpověď na jakoukoliv otázku, ptám se hlavně sebe a mých blízkých, ne hvězd."

 Tomáš Šulaj: „Věřím. Když se měla narodit naše dcera Eliška, půjčili jsme si knihu od paní Kludské a když jsem si v ní četl charakteristiku Kozoroha, jako bych četl vlastní životopis. Dokonce jsem si nechal udělat osobní horoskop i podle místa a minuty narození, byla v tom i numerologie. Pomohl mi v jednom tématu, které jsem řešil před třemi lety a nedokázal jsem se sám rozhodnout. Poslechl jsem hvězdy a nelituji.“

 David Vaculík: „Mně přijde vtipné, když se někdo zeptá: ‚Jaké jsi znamení?' ‚Kozoroh.' A následuje: ‚Ajajaj.' Pak se ještě zeptá na přesné datum a dodá, že to je ascendent býka a to už je úplně blbě. Vůbec netuším, o čem ten člověk mluví. (smích) Nedokázal bych znamení zvěrokruhu ani vyjmenovat, nevím, v jakých se narodila moje manželka a děti. Nechci se nikoho dotknout, jsou lidi, kteří horoskopy řídí celý svůj život, ale já k nim fakt nepatřím.“

 Charakteristika Kozoroha

Kozorohové jsou obecně považováni na introvertní a zádumčivá stvoření. Zároveň je pro ně ale typická ambiciózní a cílevědomá povaha. I když se to často v mládí nezdá, trpělivostí a poctivou prací to dotáhnou v životě daleko. Pro své cíle se dokážou mnohého zříci. Jsou spolehliví a zodpovědní, mají rádi řád a pořádek, překvapení a vybočení ze všednosti jim nejsou příjemná. Svou duši skutečně otevřou jen několika málo lidem ve svém okolí.

 Slavní mezi Kozorohy

Ve znamení Kozoroha se narodila například někdejší první dáma Spojených státu amerických Michelle Obama, v hudebním světě zářili slavní Kozorohové Elvis Presley či David Bowie, mezi herci pak vynikají třeba Jude Law, Orlando Bloom nebo Gérard Depardieu. Z českých osobností ve znamení Kozoroha přišel na svět například Jiří Sovák, Jan Brejchová, ale také Karel Čapek, Milada Horáková nebo Věra Špinarová.

Kozoroh a umění

Většina Kozorohů miluje hudbu, četbu, zajímá se o přírodu. Díky svému zaměření se v uměleckých směrech věnují ale spíše oborům, jako jsou architektura, technické kreslení nebo sochařina. Kozoroh je praktik, a tak příliš nesleduje ani módní trendy a domácnost mívá zařízenou účelně. Pokud už zvolí výzdobu, tak nadčasovou, jako jsou obrazy nebo starožitnosti.

Tagy článku

TOPlist