Krakonoš Peterka: Herectví jsem nikdy nechtěl dělat

Krakonoš Peterka: Herectví jsem nikdy nechtěl dělat
Uherské Hradiště Zajímavosti 17 / 05 / 2015

Slovácké divadlo pokračuje ve snaze získat na podzimní oslavy sedmdesátých narozenin představitele Krakonoše a mnoha dalších filmových rolí Františka Peterku, jenž jako jeden z mála pamatuje začátky uherskohradišťské scény. Jak jednání vypadají?
„Pan Peterka mi prozradil, že už nechce mít s herectvím a s divadlem nic společného,“ říká Josef Kubáník, který je se slavným filmovým a divadelním kolegou v telefonickém spojení. „Všechno prý začalo u staré cikánky, která mu předpověděla, že se bude věnovat herectví, i když on chtěl sportovat. A tak celý život před divadlem a filmem utíkal a ono jej pokaždé dohnalo, i když na natáčení i do divadelního angažmá si vždycky jako první přinesl činky,“ říká Josef Kubáník poznatky z rozhovorů s oblíbeným hercem, který je však po autonehodě odkázaný na invalidní vozík. Ostatně, i to mu prý ona cikánka před mnoha desetiletími prozradila.
„Snažím se panu Peterkovi vysvětlit, že Hradiště na něj nezapomnělo a že by nás jeho účast při podzimních oslavách potěšila, ale rozhodnutí je na něm. Přece jen mu je už 93 let a zdraví je na prvním místě,“ dodává slovácký divadelník. Říjnové oslavy sedmdesátin nejstarší divadelní scény v regionu budou trvat týden a vyvrcholí přesně sedmdesát let od první premiéry. „Do prázdnin všechny naše plány zveřejníme,“ uzavírá Josef Kubáník.

Tagy článku

TOPlist