Medailonky srdcařů

Medailonky srdcařů
Foto: Josef Kaňa
Slovácko Zajímavosti 19 / 08 / 2015

Do komunity skejťáků patří asi patnáct borců, kteří si chodí zajezdit.
Vybrali jsme pro vás šest nejvěrnějších.

Tomáš Nálevka (22), Uh. Hradiště
Jezdím zhruba 11 let. Skateboarding je pro mě život, životní styl, který mi napomáhá k celkové fyzicko-psychické harmonii, a to by bez přátel v partě nebylo úplné. Dokážeme se navzájem hecovat, podporovat a tím se také výrazně zlepšovat.
Nejlepší trik 360 flip tailgrab, switch/nollie hardflip, ocenení 1. misto Loštice, Lipník nad Bečvou, Uh. Hradiště.

Aleš Jež (23), Zlechov
Skateboardingu se věnuji od svých 13 let, s uherskohradišťskou partou jsem už od svých skate začátků neustále v kontaktu. Všechny nás spojuje především skateboarding. Každý jsme svým dílem rozdílní, a přesto mámě hodně společného. Často mě inspirují k novým výzvám a zkušenostem. Jsme rád, že můžu skejtovat s aktivní a zapálenou partou, které nevadí vyrazit do všech možných končin republiky, i za ni. To vytváří vzájemnou spolupráci, která se odráží v rostoucím progresu. Věřím, že nás to bude bavit i nadále a vytvoříme tak aktivní půdu pro další nadcházející skejtové generace v Hradišti.
Baví mě technický skateboarding s velmi širokou paletou triků a různých kombinací, přičemž vybrat ten nejlepší trik nelze. Cením si každého odjetého triku a ten je i tím nejlepším. K nejpovažovanějším patří 1. místo v Game of skate na pražské Letné, 3. místo s Picnic týmem na Vans shop riot 2015, 5. místo v Red Bull Skate Arcade Czech & Slovakia, 7. místo z mistrovství ČR 2014

...Z mého pohledu nevnímám skateboarding jako kult, jehož prostřednictvím bych vyznával nějaké deformované a předkládané představy či hodnoty západní společnosti. I když skateboarding v ČR vychází víceméně z punkových kořenů, dnes se špetkou západní otevřenosti, se scéna razantně proměnila v širokou komunitu lidí, ve které se odráží rozmanitost lidské společnosti. To přispívá k usnadnění vzájemné komunikaci mezi sebou na vzdálených místech republiky ale i světa. Často se skateboarding vypořádává se stigmatem hračky nebo výstřelku.  Osobně skate, pokládám za prostředek fyzického i vnitřního rozvoje. Jízda na prkně mě neustále konfrontuje se zkoušením stále nových triků a kombinací, které nelze vyčerpat. Díky tomu můžu posunovat své hranice dovednosti i nevědomosti dál a dál. Vedle mnoho úhlů pohledů, pojímám skate i jako hru, kterou můžu hrát na více prolínajících se úrovních. S tím souvisí i zpestření všední toků dnů. Mimo jiné skateboarding v sobě nese potenciál neotřelého nazírání na konvenční věci, které nám jsou neustále vkládány do chřtánu a částečně se tak vymanit z většinového pohledu. Otázkou však zůstává, jaký přístup a rozvoj k tomu zvolíme?  

Robert Myslikovjan (22), Uh. Hradiště
Už 10 let jezdím a je to pro mě smysl života. Bez kluků z party by to nešlo, protože mě dokáží vyhecovat k výkonům, na které bych si bez nich možná ani netroufl. Trávíme spolu spoustu času, objíždíme sk8 v republice, závody, chodíme na pivko. Je mi s nimi fajn. Je pravda, že holky to mají se skejťáky těžké, protože jsme o víkendech na závodech, ale ty, které nás pochopí, zůstávají.  
Vždycky jsem obdivoval kluky z první hradišťské party, kteří si frčeli kosmické skoky, a já snil, že jednou budu stejně jako oni lítat mezi rampami. To se mi splnilo a je pro mě fakt nejvíc, když se zastaví a poplácají mě, že jedu dobře...

Honza Rathouský (17), St. Město
Na skejtu jezdím necelých 5 let a nejraději točím videa na weby a fotím do časopisu. Miluju skateboarding a znamená pro mě hodně. Je to o dost jiný sport než třeba fotbal. Je to o svobodě, o tom, že si můžete dělat, co chcete. Nemusíte chodit na tréninky, když nechcete. Prostě když máte chuť, vemete skejta a jdete jezdit. Samotný skateboarding je také o kreativitě a každý si v tom najde ty svoje kousky, svoji rychlost, svůj styl apod. V podstatě není skejťák jako skejťák, každý jsme jiný a to je na tom to krásné. Samozdřejmě jde taky o lidi, se kterýma jezdíte. Hodně důležitá je dobrá parta a ta si myslím, že v Hradišti nechybí. S klukama se motivujeme, točíme videa, objíždíme závody a daří se nám. Ale hlavně, hlavně nás to sakra baví!

Filip Korček (18), Kunovice
Na skateboardu jezdím asi 4 roky a co se týče lokality mého bydliště, dá se říci, že jsem místní Uherák. Skejtáci jsou podle mě moc pohodoví lidé, mezi kterýma panuje odlehčená atmosféra. Řešíme převážně skateboarding, což je náš společný zájem, a rozumíme si v něm opravdu všichni, takže si kluk z Moravy dobře pokecá i s někým z druhé části republiky. My v Uherském Hradišti jsme jistě dobrá parta a na to, jaké zde panují nulové podmínky pro skateboarding, se vždy sejdeme v hojném počtu a vydržíme skejtovat hodiny spolu. Bohužel se z nějakého neznámého důvodu dostáváme do hledáčku lidí, kteří tento sport nevidí moc růžově, a setkáváme se i s častým nepochopením, které je podle mě zbytečné. Přijde mi, že lidé, co nemají nic na práci a nic nedělají, musí mít pořád něco proti lidem, co se snaží něco dělat, něco, co jim dělá radost a vnitřně uklidňuje. Já jsem osobně velmi rád, že patřím do komunity těchto skvělých lidí a můžu se svými kamarády dělat to, co nás všechny baví, a navzájem se podporovat.
Můj oblíbený trik je 360 pop shove-it, jelikož je to technicky docela náročná věc a neumí ji úplně každý.

Jakub Skalka (18), Boršice
Na skatu jezdím 5 let asi. Skate je prostě životní styl, není to jen o těch tricích, všechno, co děláme, tak nějak má co do činění se skatem. Nemáme tréninky, kde by nás někdo trénoval a museli jsme přijít na určitý čas, a přesto jdu skejtovat i v největších vedrech. Tento styl a hradišťskou partu mám prostě rád. Nezávidime si, neřešíme blbosti a tak, prostě jdem skejtovat. Je to jistota toho, že je vše v pořádku, a i kdyby se vše, co je pro mě důležité, zhroutilo, tak prostě půjdu skejtovat. K ježdění ještě fotím a točím videa, což je další radost spojená s prknem.

Tagy článku

TOPlist