Moje cesta do finále

Moje cesta do finále
Foto: Jiří Gabriel
Uherské Hradiště Zajímavosti 12 / 01 / 2016

12 kroků k České MISS

Dobrý den, milí čtenáři týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM! Jmenuji se Adéla Rezková, je mi 21 let, pocházím z Uherského Hradiště a třetím rokem studuji speciální pedagogiku - obor logopedie, surdopedie na Masarykově univerzitě v Brně.
Vy, kteří čtete tyto noviny pravidelně, už asi víte, že jsem se v roce 2012 stala TVÁŘÍ DOBRÉHO DNE. Byla to má první soutěž krásy a vlastně první zkušenost s modelingem vůbec. Redaktoři DOBRÉHO DNE mě tehdy vzali na casting České Miss 2013 do Zlína, kde jsem se přes úvodní představení a promenádu v plavkách dostala až do třetího castingového kola - rozhovoru s porotou. Na postup do semifinále to však tehdy nestačilo, nicméně hned po castingu za mnou přišli lidé z poroty, ať to určitě nevzdávám, že jsem ještě mladá. Doporučili mi, abych dva tři roky počkala, nasbírala zkušenosti a zkusila přijít znovu.
Dala jsem tedy na radu odborníků a počkala tři roky. Za tu dobu jsem se stihla zúčastnit několika soutěží krásy u nás i v zahraničí (myslím, že nejvíc zkušeností jsem nabrala na poslední soutěži na Tchaj-wanu, kde jsem si mimo jiné zlepšila i angličtinu). Na těchto soutěžích jsem potkala spoustu zajímavých lidí, díky kterým jsem začala i fotit a chodit přehlídky.
V půlce listopadu minulého roku jsem se rozhodla zkusit casting na Českou Miss znovu, postoupila jsem do semifinále mezi asi 50 slečen a od vytouženého finále mě již dělilo „jen“ představení se, promenáda v plavkách, otázka v angličtině, volná disciplína a rozhovor s porotou. Po úvodním představení, promenádě v plavkách a více či méně zákeřné otázce v angličtině od pana Boučka nás zůstalo už jen 20 slečen, které jsme ještě absolvovaly volnou disciplínu a rozhovor s porotou.
Volná disciplína - to byl pro mě oříšek! Tančit, zpívat budou všechny, kouzlit neumím… nakonec jsem se rozhodla pro ukázku hodiny logopedie. Přinesla jsem si různé logopedické pomůcky, které využíváme na praxích, a jako figuranta jsem si vybrala jednoho z porotců. Celá scénka měla být spíše pro pobavení publika, což se, myslím, i díky mému figurantovi podařilo. V rozhovoru jsem se vyžívala. Proškolená ještě z Tváře panem Mazurkem jsem odpovídala panu Cejnarovi bez mrknutí oka tak, že mi po minutě nabídl, jestli bych za něj nešla moderovat do rádia (samozřejmě ve srandě). No a porota si opět neodpustila otázku, zda jsem přírodní zrzka. To, že jsou obarvené blondýnky a černovlásky, nikdo neřeší, ale zrzky se prostě musí zeptat každý! Ale už jsem si asi zvykla.
Po rozhovorech se šla porota poradit o konečných výsledcích, čekání bylo dlouhé, ale výsledek stál potom za to. Ano! Podařilo se! Přece jenom ty tři roky k něčemu byly. Na radování však nebyl čas. Okamžitě se kolem nás, deseti finalistek České Miss 2016, shlukli fotografové, kameramani a novináři. Všichni z poroty se s námi chtěli vyfotit, a my tak pózovaly a pózovaly. Večer nás čekala afterparty, na které jsme však nebyly moc dlouho, protože nás čekal náročný den.
Druhý den ráno jsme se hned po snídani vydaly na otevření Stezky v oblacích. Byla to krásná procházka, jen kdyby nebyla taková zima… ale ten výhled na Jeseníky stál potom za to! Hned po návratu jsme začaly s focením oficiálních fotografií, na které se už teď můžete podívat na facebooku České Miss.
Před vánočními svátky jsme stihly ještě jedno focení a natáčení medailonků v Praze pro Avon. Fotky z tohoto focení ještě zveřejněné nejsou, ale už se na ně moc těším! Bude to něco jiného než oficiální fotky, něco více extravagantnějšího, tak se nechejte překvapit.
Pokud jste si koupili noviny a hned je čtete, tak jsem právě teď dost možná na tiskové konferenci v Praze. A pokud jste toho měli včera hodně a čtete tento článek až v úterý, tak už asi sedím v letadle do Thajska, kde budeme mít 16denní soustředění. Ale o tom zase příště!
    
 

autor: Adéla REZKOVÁ

Tagy článku

TOPlist