Na pohovce Jožky Kubáníka dnes s herečkou Simonou Stašovou

Na pohovce Jožky Kubáníka dnes s herečkou Simonou Stašovou
Foto: Tomáš Chrástek
Uherské Hradiště Zajímavosti 29 / 07 / 2021

Jožka Kubáník má v Českém rozhlase Zlín svůj vlastní pořad Na pohovce s JK, kam si zve zajímavé hosty a povídá si s nimi o tématech, o kterých osobnosti jinde nemluví. Jako třeba s dcerou Jiřiny Bohdalové, vynikající herečkou Simonou Stašovou. Tady je jeho dnešní vzpomínání.

„Simoně Stašové, se kterou se znám už pár let, jsem prosbu o rozhovor zatelefonoval jedno nedělní odpoledne. Povídali jsme si snad půl hodiny o všem možném a já jsem se pořád neměl k tomu, abych jí prozradil, jaké že bude hlavní téma našeho rozhovoru. Strašně jsem se jí styděl říct, že to budou "jen" vlasy, protože ono to na první pohled zní banálně. Když už se ale Simona ptala potřetí a já jsem věděl, že už to zamluvit nejde, zatnul jsem zuby a to slovo jsem řekl nahlas. ,Vlasy?’ vyrazila ze sebe Simona a já jsem se dlouhé sekundy bál, že v tu chvíli odmítne. ,Ale budeme si povídat i o něčem jiném, ne?’ zeptala se a já jsem ji závalem vět ujišťoval, že je to samozřejmé. Pak už se k tomu ale nevrátila a zase jsme mluvili o společných známých, o divadle, o tom, jak se máme.

 Při samotném rozhovoru se ovšem ukázalo, že Simona Stašová je absolutní profesionálka, protože o vlasech si připravila tolik zajímavého a rozpovídala se o nich s takovou chutí, že jsem si vyčítal, že jsem jí to chtěl ze studu zamlčet. ,Ona je to hlavně genetická záležitost,’ vyprávěla. ,Protože kdybys viděl mého tátu a tu jeho kštici, která je i ve 93 letech pepř a sůl, a když se podíváš na moji mámu, které je 90 a má vlasů na tři hlavy, tak je jasné, že jsem to zdědila. Dokonce se stalo, že když mi bylo, myslím, patnáct let, tak jsem měla takovou hřívu, že jsem se za to styděla. A tak jsem požádala mámu, jestli by mě vzala ke kadeřníkovi, kde by mi ty vlasy prostříhali. A máma mi řekla: ,Ty jsi úplný blázen. Všichni by chtěli takové vlasy, jako máš ty, a ty si je chceš nechat prostříhat?’ Ale já jsem dělala pořád brikule, tak jsme tam šli, oni mi je prostříhali a vlasy mi samozřejmě pak narostly ještě daleko hustší. Ale abych odpověděla - pro herečku je to výhoda. Vždyť třeba v Pelíškách byly všechny mé účesy z vlastních vlasů a myslím, že ty krásně našesané vlasy postavě maminky Šebkové pomohly.’

O vlasech jsme si se Simonou Stašovou povídali skoro půl hodiny a dozvěděl jsem se moc zajímavého - třeba to, že někdy jde v natáčkách na benzinku, zapomene na to a pak se diví, že si ji lidé prohlížejí, a také to, co se děje, když v Římě uvidí Colosseum. Celý rozhovor najdete na webu Českého rozhlasu Zlín a v sobotu od 15.00 přivítám ve vysílání další zajímavé hosty. I o nich vám brzy moc rád povyprávím na stránkách DOBRÉHO DNE.”

Tagy článku

TOPlist