Na pohovce s dcerou Květy Fialové Zuzanou Hášovou

Na pohovce s dcerou Květy Fialové Zuzanou Hášovou
Foto: Tomáš Chrástek
Uherské Hradiště Zajímavosti 21 / 07 / 2021

Český rozhlas vysílá pořad Na pohovce Jožky Kubáníka, kam si uherskohradišťský herec zve atraktivní hosty a povídá si s nimi o věcech, o kterých nemá veřejnost často tušení. Stejné to bylo v případě Zuzany Hášové - která je dcerou herečky Květy Fialové a režiséra Pavla Háši.

Díky mému přátelství s paní Květou se znám přes deset let samozřejmě i s její dcerou Zuzkou a troufnu si tvrdit, že jsme přátelé i my. Potkáváme se v Praze, jezdím k ní na chalupu na severu Čech a často si telefonujeme. Zuzana rozhovory nedává a médiím se vyhýbá. Je šťastná jako učitelka výtvarky v jedné pražské ZUŠce. Předtím, než jsem ji požádal o rozhovor na mé rozhlasové pohovce, jsem se bál, že mě odmítne. Chvíli skutečně váhala, nechala si poslat okruh otázek, ale už za dva dny zatelefonovala.

"Tak mě to dojalo, že si s tebou o rodičích ráda popovídám," potěšila mě. Díky tomu nakonec vznikl nejenom nejúspěšnější rozhovor, který na sociálních sítích celého Českého rozhlasu oslovil přes čtvrt milionu lidí, ale i rozhovor nejdojemnější. Během něj jsem Zuzce položil i tuto otázku: Znám tě moc dlouho a vím, že bys nikdy maminčina, nebo tátova jména nijak nevyužila. Ale přece jen, nenapadlo tě třeba jako malou holčičku pochlubit se někdy tím, kdo jsou tvoji rodiče? Co Zuzana odpověděla?

"Asi tě zklamu, ale odmalička jsem toho využívala! Chtěla bych říct, že ne, ale ano. Já jsem třeba za minulého režimu chodila do masny a vždycky jsem v té frontě musela říct, že jsem dcera Květy Fialové a jdu pro ty řízky." Pak jsme se té historce dlouho smáli. A dozvěděl jsem se také to, jestli se Květa Fialová v televizi dívala na své filmy, i to, co se jí jednou přihodilo, když si udělala výlet do Německa a doufala, že ji tam nikdo nepozná…

Celý rozhovor se Zuzanou Hášovou je k dispozici na webu Českého rozhasu Zlín a už teď se těším na sobotu, kdy ve vysílání přivítám od 15.00 další zajímavé osobnosti a brzy vám o nich povyprávím i na stránkách DOBRÉHO DNE.

Tagy článku

TOPlist