Na pohovce s herečkou Danou Morávkovou

Na pohovce s herečkou Danou Morávkovou
Foto: TV Nova  /  Seriálová hvězda.
Uherské Hradiště Zajímavosti 07 / 06 / 2021

Na pohovce Jožky Kubáníka - to je pořad, který pravidelně každou sobotu od 15.00 vysílá Český rozhlas Zlín a oblíbený herec v něm zpovídá přátele a kamarády z divadla a televize, ale také lékaře, novináře, či známé zpěváky.

Posluchači si už mohli užít setkání se Simonou Stašovou, Janem Hrušínským, Lucií Bílou, ale také s režisérkou Olgou Sommerovou, či psychiatrem Radkinem Honzákem. Jaké to bylo, když hostil herečku Danu Morávkovou?

S Danou jsem se poznal při natáčení seriálů Temný kraj, VIP vraždy a potkali jsme se i u vzniku ne úplně povedeného filmu Teambuilding. Když jsem jí týden před rozhlasovým vysíláním poslal SMS s nabídkou přijít do mého pořadu, odpověděla obratem: „Ano, uděláme to. Moc se těším.” Pak už stačil jeden telefonát a byli jsme domluvení. To, že je Dana krásná a elegantní, všichni víme. Ale ona je i neobyčejně vtipná. Dokázala to i ve vysílání, kde jsme si povídali o tom, jak vznikají televizní seriály. Co odpověděla na otázku, jestli musí jako lékařka Zdena z Ordinace v růžové zahradě ovládat speciální dovednosti? „Na place je skutečný lékař, který nám může kdykoliv poradit. Sestřičky, co nám podávají nástroje, jsou dámy, které pracují v nemocnici Motol na sále, a dělají to tak prosfesionálně, že to vypadá, že jsme opravdu zruční. A když operujeme, tak na lůžku leží herec, nebo komparzista, na něm je naskládáno skutečné maso, to připravují paní maskérky a když natáčíme řez, tak řežeme to maso, neřežeme herce. To by byla spotřeba herců a hereček! Koho nemáš rád, toho bys tam položil a přeřízl,” smála se Dana.

Záznam celého rozhovoru, ve kterém popisuje, co všechno se dá u natáčení zažít, najdete na webu Českého rozhlasu Zlín a těšte se na sobotu, v 15.00 přivítám ve vysílání další hosty a brzy vám je představím i tady na stránkách DOBRÉHO DNE.

Tagy článku

TOPlist