Nejsme jednonozí, jsme homosexuálové!

Nejsme jednonozí, jsme homosexuálové!
Foto: JK  /  Nový projekt LFŠ uvádí vyhrála na základě diváckého hlasování britská gay romance Na konci světa, která byla s velkým úspěchem uvedená v Sundance a následně se stala jedním z nejoceňovanějších filmů letošního roku.
Uherské Hradiště Zajímavosti 07 / 08 / 2017

Ukazuje se, že právě skončená Letní filmová škola není jen svátkem filmových fanoušků, ale i lidí, kteří se nebojí sdělit svůj názor. Právě takové mohl v sobotu odpoledne před Slováckým divadlem potkat zlínský hejtman Jiří Čunek, který na festival zavítal předat cenu polskému režisérovi Wojciechu Smarzowskému. „Čunka jsme si nevybrali,“ hlásil transparent, který před divadlem v rukou držela skupina mladých lidí.
„Jsme homosexuálové. Pan hejtman nás přirovnává k jednonohým a mluví o tom, že si člověk může vybrat sexuální orientaci. Když pomineme, že jde o hloupost, tak je nutné říct, že si v katolickém kraji zahrává s nebezpečným ohněm. Moc dobře ví, jak mu jeho voliči naslouchají a jak stačí málo, aby i oni začali takové hlouposti opakovat,“ říká Vojtěch Martásek.
„Nepřeji si, aby vrcholný reprezentant kraje šířil mezi lidmi takové blbosti a nepřímo jim vzkazoval, co si mají myslet. Vždyť se mu v nedávné době vysmáli i odborníci, kteří jej do této doby respektovali, jako je například Radim Uzel,“ dodává Alexandra Sihelská.

Tagy článku

TOPlist