Noční prohlídky divadla jsou zpět, divačky se mohou vyfotit třeba v klobouku Květy Fialové

Noční prohlídky divadla jsou zpět, divačky se mohou vyfotit třeba v klobouku Květy Fialové
Foto: archiv SD
Uherské Hradiště Zajímavosti 02 / 11 / 2023

Jak se cítí herci, když při představení prochází zákulisím? Jak to voní ve vlásenkárně? A jaké poklady ukrývá kostymérna? Právě to budou moct po pětileté pauze opět zjistit i diváci. Do Slováckého divadla se totiž vrací oblíbené noční prohlídky divadla. Slovácká scéna je naplánovala na sobotu 18. listopadu, kdy se po celém světě slaví Noc divadel.

„Diváci se můžou těšit na prohlídku celého jeviště a přilehlých prostor, zákulisí včetně nově zrekonstruovaných hereckých šaten a zázemí pro další zaměstnance divadla. Nahlédnou například do vlásenkárny, rekvizitárny a dalších míst, která jim běžně zůstávají skrytá,“ vyjmenovává produkční Štěpán Goiš.

Provázet budou herci

Stejně jako při dřívějších prohlídkách divadla se průvodci diváků stanou sami herci. „Zájem o prohlídky divadelního zákulisí je vždycky obrovský. Jednou jsme byli v divadle do půl čtvrté do rána, ale dodnes na to vzpomínáme, opravdu jsme si to užili,“ usmívá se David Vaculík, který aktuálně diváky baví například v detektivní komedii Fyzikové nebo ve slavné parodii Limonádový Joe. Souhlasí s ním i Štěpán Goiš. „Prohlídky se vždy těšily velké oblibě a řada na ně nebrala konce. V minulosti jsem se díky prohlídkám s některými diváky i spřátelil. Ta atmosféra prohlídek a celé Noci divadel je naprosto kouzelná. Ostatně stejně jako Slovácké divadlo samo! Přijde se přesvědčit,“ zve diváky produkční.

Je libo fotku v klobouku Květy Fialové?

Herci a zároveň průvodci diváků po zákulisí Slováckého divadla se shodují, že návštěvníky nejvíc zajímá vásenkárna, kde mohou zažít nejrůznější kouzla s parukami nebo kníry, a kostymérna. Právě tam jsou k vidění skutečné poklady. „Přímo v divadle máme většinou kostýmy k inscenacím, které se aktuálně uvádí, zbytek je uložený v divadelním fundusu. Ráda v něm ale něco hezkého a zajímavého pro diváky najdu. Za ta léta už víme, že velký zájem je například o klobouky paní Květy Fialové. Ty si návštěvnice mohou i vyzkoušet a vyfotit se v nich,“ slibuje dlouholetá divadelní krejčová a kostymérka Drahomíra Ulmová.

Noční prohlídky zákulisí Slováckého divadla jsou součástí programu Noci divadel, která letos připadne na 18. listopadu. Na tu jsou už nyní k dispozici vstupenky na webu a v pokladně divadla.

Tagy článku

TOPlist