Odhalení obrazu Poslední večeře

Odhalení obrazu Poslední večeře
Foto: autor textu
Jalubí Zajímavosti 03 / 06 / 2019

V sobotu se v jalubské Dolní hospodě konalo odhalení obrazu Poslední večeře v Dolní hospodě v Jalubí.
„Za naší akcí Poslední večeře nic nehledejte, není to znevážení křesťanství, ba naopak každý z účastněných si něco o daném tématu přečetl. Je to jenom akce několika obyčejných lidí, kteří spolu ještě komunikují tváří v tvář a ne elektronickou cestou, jako je Facebook a Twitter,“ řekl jeden z apoštolů.
Nápad namalovat tento obraz vznikl u piva právě v Dolní hospodě asi před pěti lety, ale začal se realizovat teprve před 3 měsíci.
Na obraze, který namaloval jeden z řad štamgastů Zdeněk „Ozzy“ Daněk, je namalováno 13 návštěvníků Dolní hospody. Ti jsou na obraze malovaní podle seznamu, který autor dostal od hospodského. Mezi nimi je právě i hospodský a žena, která znázorňuje Jana, miláčka Páně, sedícího po jeho levici.
„Tímto bych také chtěl vzpomenout na Gumu a Mrkvánka, kteří se bohužel své role apoštolů nedožili,“ vzpomíná jeden z nich. Akce se zúčastnilo asi 50 lidí. Mezi hosty byli hlavně návštěvníci Dolní hospody a jejich příbuzní. Po odhalení obrazu následovala hostina, jejímž hřebem bylo pečené selátko. A jak už to na vesnici bývá, tak se tančilo, pilo a jedlo až dlouho do noci.
Závěrem si dovolím citovat slova jednoho z účastníků akce: „Tak jak to píše Mario Taddei, věřím, že Leonardo kolem nich nenamaloval svatozáře, protože si myslel, že to byli běžní lidé. Tak prosté je to i u nás, jsme jen obyčejní lidé, kteří se ještě umí sejít a pro srandu udělat téměř cokoli.
 

autor: Jan Kočenda
TOPlist