Osudná SMS jí obrátila život naruby. Poprvé se bude vdávat!

Osudná SMS jí obrátila život naruby. Poprvé se bude vdávat!
Foto: archiv milenců  /  Dvě hrdličky.
Uherské Hradiště Zajímavosti 06 / 12 / 2016

Herečka Ažka Kynclová spojí životní cestu s Killym, zpěvákem Melancholy Pessimism

S Alžbětou Kynclovou se život zrovna nemazlil. Jako absolventka JAMU nastoupila do divadla Polárka v Brně, po roce otěhotněla a zůstala svobodnou matkou se synem Davidem. Poté využila svého pedagogického vzdělání a pracovala ve speciální škole Kociánka. Když nastoupila do Slováckého divadla, mnozí ji brali jako prominentního fracíčka kvůli jejímu otci, dlouholetému členu ansámblu. V divadle začínala na postu inspicientky, což pro absolventku s obrovskými ambicemi a chutí do hraní bylo nemilé období. „Hrozně jsem chtěla hrát, ale mohla jsem se akorát tak dívat. Ohlédnu-li se nazpět, uznávám, že jsem bývala protivná a tím jsem si sama pokazila pověst mezi kolegy. Doma jsem však měla pětiletého syna, soukromé problémy, věčně jsem nestíhala… Možná právě můj složitý osobní život zavinil, že jsem byla v prvních letech nerudná,“ vysvětluje Alžběta, která časem dokázala, že není jen prominentním dítkem. Získala cenu odborné poroty Kolombína 2011 za ženský herecký výkon „Ašky“ ve hře Denní dům, noční dům a v loňském roce za Deník Anne Frankové. „Je to satisfakce za práci, za dřinu a hlavně radost a zodpovědnost, že by herec už neměl spadnout níž,“ dodává herečka. Nejvíc ji baví role, kde se snoubí tragikomedie s kouskem poetičnosti, jako tomu bylo u Elisabeth v Pýše a předsudku - při nejoblíbenější roli se její romantická duše naplnila.
Před rokem potkala svého osudového muže, který jí život obrátil naruby. Po dlouhých letech života svobodné matky se zamilovala, ve svých čtyřiceti letech čeká druhé dítě a poprvé se bude vdávat!
Život nabral nový směr díky Vlastimilu Mahdalovi, rockerovi s něžnou duší, kterému všichni přátelé říkají Killy. Procestoval půl světa a jako zpěvák deathmetalové kapely Melancholy Pessimism zažil neuvěřitelné kousky. Vždy se však staral o svou dceru Sabinu, ze které už je třiadvacetiletá slečna. Jeho životní příběh by byl na samostatnou knihu, která by mohla nést název: Co všechno je člověk schopný vydržet! Killyho snem je znovu se vrátit na Nový Zéland, kde by si dokázal představit svůj další život už kvůli pohodě a přátelskosti obyvatel.
Killyho rockerský a Bětčin herecký osud svedla dohromady společná přítelkyně. „Po nějaké akci přišla vtipná SMS z cizího čísla: Chtěl bych s vámi ovládnout svět, můžeme to probrat u večeře? Fantomas. Myslela jsem, že si před začátkem sezóny dělá některý z kolegů legraci - a ouha, byl to můj princ na bílém koni! A když jsem po roce zjistila, že jsem těhotná, zalapala jsem sice po vzduchu, ale byla jsem šťastná. „No, já byl ve svých letech taky pěkně zaskočený, ale říkal jsem si, že si alespoň budu mít zase s kým hrát,“ doplňuje se smíchem Killy. Bylo to sice překvápko pro oba, ale přírůstku už se nemohou dočkat. Proběhla i žádost o ruku a svatba se naplánuje pravděpodobně až po narození dítěte.
Soužití s rockerem je pro ni jako herečku zásadní. „Otevřel mi oči, hlavně co se týče mého povolání. Divadlo jsem vnímala jako smysl života a pupek světa, ale Vlasťa mě vyvedl z omylu, když mi ukázal, že život probíhá i jinde. Díky kapele, přehledu a zkušenostem ze života v zahraničí se jenom směje, jak jsme do sebe a divadla ponoření. Nechápe, že pokud se sejdeme, nedokážeme se bavit o ničem jiném než zase o divadle,“ říká Ažka, která se snaží od závislosti na divadle oprostit a žít normálním běžným životem nastávající maminky. Na jaře se jim narodí prcek a Alžběta se tak stane osmou herečkou, která ve Slováckém divadle otěhotněla. „Divadlo mě pořád strašně baví, tak uvidíme, jak se mi po mateřské změní život. Mám však skvělého partnera i maminku, takže se těším, že na život a dvě děti nebudu sama.“ 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist